Ikona Śwętej Rodziny nawiedza naszą parafię 12 maja

20220507_145557

W czwartek rozpoczyna się nawiedzenie Ikony Świętej Rodziny w naszej Parafii.

W czwartek o godzinie 15.45 gromadzimy się na powitanie Ikony przy Rondzie św. Karola. Zapraszamy parafian a szczególnie klasy VI i VII z obu Szkół Podstawowych o ile to możliwe wraz z rodzicami.

Po powitaniu i wprowadzeniu Ikony św. Rodziny do kościoła o 16.30 Msza św. podczas której uczniowie klas VI i VII poproszą Świętą Rodzinę o opiekę nad swoimi rodzinami. Uczniowie klas VI-tych i VII-mych tekst tej prośby, podpisanej przez siebie i przez rodziców złożą w procesji z darami. Tekst modlitwy klas VI i VII podany jest na naszej stronie, wyjdź z tej miejsca i popatrz na rotatorek (przesuwające się obrazy)

Na 17.30 na majówkę i na Mszę św. o 18.00 zapraszamy klasy    III ze SP nr 2 w strojach komunijnych wraz rodzinami oraz wszystkich parafian. Mszę św. o 18.00 odprawi bp Jan Zając.

O 19.30 będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, której będzie przewodniczył ks. Jan Reczek. Zakończenie o 21.00.

W piątek modlitwa przy Ikonie św. Rodziny rozpocznie się od 6.30.

O 7.00 Msza św. z kazaniem.

Od 8.00 czuwanie przy Ikonie odbywać się będzie w kaplicy św. Karola.

a.    Od 8.00 – Róża św. Józefa.

b.    Od 9.30 – Róża św. Anny.

c.    Od 11.00 – Róża św. Faustyny
d.    Od 12.30 – Róża MB Fatimskiej
e.    Od 14.00 – Honorowa Straż NSPJ
f.    Od 15.00 zgromadzimy się w kościele na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i na pożegnanie Ikony św. Rodziny.

Na pożegnanie Ikony w piątek na 15.00 zapraszamy parafian oraz dzieci z klas IV z obu Szkół Podstawowych wraz z Rodzicami, o ile to możliwe. W trakcie pożegnania oddamy rodziny naszej parafii a szczególnie rodziny dzieci z klas IV w opiekę św. Rodzinie.    Około godziny 15.45 nastąpi odjazd Ikony św. Rodziny w specjalnym samochodzie-kaplicy do Parafii Ruszcza.