IV niedziela Adwentu 24.12. 2017 r. – Wigilia

Klęczący2-1024x820

1. Dziś (w niedzielę), we Wigilię Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Nie będzie Mszy św. o 16.30 i 18.00. Podczas wieczerzy wigilijnej zachowajmy zwyczaj wspólnej modlitwy, odczytajmy fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa i śpiewajmy wspólnie kolędy. Obrzęd wieczerzy przekazaliśmy do waszych domów wraz z poświęconymi opłatkami. Na czas wieczerzy wyłączmy telewizor. Przez cały dzień wigilijny zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od alkoholu. Kto jeszcze nie ma poświęconych opłatków, prosimy o podejście do pana kościelnego
2. Korzystajmy z tego, że jesteśmy w stanie łaski uświęcającej i przystępujmy do Komunii św. Po każdej Komunii św. odmówmy w naszym kościele koronkę do Miłosierdzia Bożego i pomódlmy się przy mozaice w intencjach, które poleca Bogu papież Franciszek. W ten sposób możemy raz dziennie zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub duszę w czyśćcu cierpiąca.
3. Zapraszamy na Pasterkę dziś (w niedzielę) o północy. Składka z Pasterki na obronę życia nienarodzonych dzieci. Przed Pasterką o 23.45 zakończenie Dzieła Duchowej Adopcji.
4. W poniedziałek, czyli w uroczystość Bożego Narodzenie i we wtorek, w święto św. Szczepana Msze św. tak jak w niedzielę (o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.30, 18.00). Poświęcenie owsa we wtorek na Mszy św. o 11.30.
5. W środę święto św. Jana Ewangelisty. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 18.45. Poświęcenie wina po Mszy św. o 7.00 i 18.00.
6. W czwartek święto śś. Młodzianków, w piątek wspomnienie św. Tomasza Becketa, bpa i męcz.
7. W następną niedzielę, 31 grudnia święto św. Rodziny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nieszpory na zakończenie roku o 16.30 a po nich Msza św.
8. Dziękujemy panu Łukaszowi Chmurzyńskiemu za podwiezienie kapłana z Komunią św. do chorych przed Świętami. Dziękujemy szafarzom za pomoc w rozdawaniu Komunii św. podczas parafialnej spowiedzi św. w sobotę.
9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Wyzwolenia n-ru 1 do 13: Annie Szeląg, Stefanii Janusz, Józefie Matusik, Marcie Kożuch, Ewie Burkot, Stanisławie Karasińskiej. Sprzątanie wsparli ofiarą: Krzysztof Szeląg, Aneta Horowska, Krystyna Ślusarczyk, Stefan Janusz. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 200 zł na renowację cmentarza. Bóg zapłać za ten gest troski o nasz kościół w Roku Jubileuszu 660-lecia jego konsekracji. O posprzątanie naszej świątyni w piątek, 29 grudnia od 18.30 prosimy parafian z ul. Wyzwolenia, od n-ru 14, od pp. Trzosów do n-ru 20, do pp. Pałkowskich.
Komunikaty
10. Prosimy o wsparcie zbiórki funduszów na renowację kaplicy cmentarnej i cmentarza ofiarą do skarbonek w kościele. Bóg zapłać.
11. Przed kościołem można jeszcze nabyć małe świece wigilijne „Caritas”.
12. Plan wizyty duszpasterskiej w gablocie i na stronie internetowej. Wizyta duszpasterska w najbliższym tygodniu:
a. W środę, 27 grudnia:
i. Portowa od Kolejowej (Pasternik I ) (bez ul. Rolniczej i Skarbowej). – Ks. Rafał, od 9.00
ii. Grabska, Płaszowska, Polna, Bloki Emerytów Leśnych, Księcia Witolda. – Ks. Proboszcz, od 9.00
b. W czwartek, 28 grudnia: Kościuszki, /prawą od Urzędu Miasta i powrót lewą /. – Ks. Rafał, od 9.00
c. W piątek, 29 grudnia:
i. ul. Robotnicza, Os. Robotnicze – bloki nr 1 i 2. – Ks. Rafał, od 12.00
ii. Portowa od Podgrabia, Jasna, Wałowa, Os. Witosa, Poręby od Podgrabia ( Pasternik II). – Ks. Proboszcz, od 9.00
d. W sobotę, 30 grudnia:
i. Młyńska / Blok Nauczyciela 1, 2 i 3 klatka od nr 1. – Ks. Rafał, od 9.00
ii. Podlasie (bez bloku nr 72), Malinowskiego, Aleja Dębowa /od lasu do pp. Michoniów nr 34 i pp. Tryjefaczków nr 29 włącznie /. – Ks. Dariusz, od 9.00