Kalendarz

cze
13
sob
Uroczystość odpustowa Św. Męczenników z G. Ararat – 14. 06. 2020 r.
cze 13 @ 10:30 – 11:30
Uroczystość odpustowa Św. Męczenników z G. Ararat - 14. 06. 2020 r.

Uroczystość odpustowa Św. Męczenników z G. Ararat – 14. 06. 2020 r.

1.    Księdzu Antoniemu z okazji obchodzonych (wczoraj) imienin składamy najlepsze życzenia.
2.    Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30. Zapraszamy do uczczenia Najśw. Serca P. Jezusa.
3.    W poniedziałek uczcimy św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II  o 7.30 i 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00.
4.    W środę nabożeństwo czerwcowe i nowenna do M. Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30.
W środę wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
5.    Do udziału w oktawie codziennie na 17.30 zapraszamy:
a.    w poniedziałek rejon Śródmieście i Kręgi Rodzin oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej,
b.    we wtorek rejon Piaski i Ruch Rodzin Nazaretańskich,
c.    w środę rejon Grunwaldzka,
d.    w czwartek rejon Zagrody Świdowa i Wspólnotę Ararat
e.    w piątek na 17.30 rejon Zakościele i Honorową Straż.
6.    W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Rano o 7.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
7.    W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
8.    Do posługi podczas oktawy prosimy młodzież, scholę, ministrantów. lektorów, szafarzy nadzwyczajnych Komunii św., panów do baldachimu, przyprowadźmy dzieci do sypania kwiatów, zapraszamy kandydatów do bierzmowania i bierzmowanych.
9.    Korzystajmy nadal ze spowiedzi w ciągu tygodnia od 6.30 do 7.20 i 17.30 do 18.30 oraz w niedzielę podczas każdej Mszy św. z racji bliskiego zakończenia roku szkolnego i na wakacje.
10.    Dziękujemy Różom różańcowym, Honorowej Straży, młodzieży z oazy i harcerzom za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Siedem razy Pan Jezus błogosławił na cztery strony świata parafię, Niepołomice, Polskę i świat. Nie zabrakło na żadnej procesji ministrantów i lektorów i szafarzy, były dzieci do sypania kwiatów i chłopcy z dzwonkami, na każdej z siedmiu procesji nie zabrakło parafian do niesienia: figury Matki Bożej Fatimskiej i relikwii świętych Męczenników z Góry Ararat. Dziękujemy za udział druhom z OSP i orkiestrze Lira, harcerzom i harcerkom ze Szczepu Puszcza. Bóg zapłać za trud kapłanom i służbie kościelnej.
11.    Przypominamy zasady udziału w nabożeństwach kościelnych:
a.    Nosimy maseczki, wchodząc do kościoła dezynfekujemy ręce.
b.    w obrębie murów ogrodzenia kościelnego uczestniczymy w nabożeństwach zachowując 2-metrowe odstępy. Podobnie podczas pogrzebu na cmentarzu.
c.    Pragnący przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą zawsze w pierwszej kolejności.
12.    Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na 15-minutową rozmowę w towarzystwie jednego rodziców, z kapłanem w celu podsumowania przygotowań oraz sprawdzenie znajomości katechizmu i Ewangelii św. Łukasza. Zapisy telefonicznie pod numerem 609 811 041 w godzinach kancelarii. Ks. Antoni zaprasza we wtorek od 18.30 do 20.30 do sali na plebanii (wejście od kancelarii).  Na rozmowę koniecznie przynosimy indeks.