Konkurs „Najpiękniejsza Kapliczka”

DSC_2988

To już piata edycja organizowanego  w naszej parafii konkursu na „Najpiękniejszą kapliczkę”. Celem przedsięwzięcia jest zachęcanie parafian do przyozdobienia przydrożnych i przydomowych kapliczek oraz ożywienie ich poprzez śpiew Litanii Loretańskiej. Udaje się to z wielkim sukcesem. Konkurs co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Każdego roku do konkursu zgłaszanych jest kilka kapliczek, przy których codziennie w „Majówkach” uczestniczy od kilku do kilkudziesięciu osób, w tym dzieci.

W tym roku zachęcamy do przyozdabiania kapliczek motywami nawiązującymi do wielkiego pontyfikatu św. Jana Pawła II, z racji przypadającej w czerwcu 40. rocznicy pierwszej jego pielgrzymki do Ojczyzny. Komisja konkursowa dokona przeglądu zgłoszonych kapliczek 18 maja w dniu 99. urodzin Karola Wojtyły.

 

Tagi: