Królowo Polski, módl się za nami

DSC_1394

Maj to miesiąc dedykowany Maryi. W świątyniach gromadzimy się na nabożeństwach ku czci Matki Bożej. W naszej parafii bardzo żywa jest tradycja śpiewania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku organizowany jest konkurs na najpiękniej przyozdobioną kapliczkę. Uwaga, zmienia się nieco jego formuła. Kapliczkę, która weźmie udział w konkursie radni z poszczególnych rejonów powinni zgłosić pod numer telefonu 606 605 571. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 maja. Z racji przypadającej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, najwyżej punktowane będą ozdoby odwołujące się do wartości patriotycznych (np. flagi Polski, biało czerwone kwiaty, wstążki). Poniżej na zdjęciach pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe przy kapliczce na tzw. Marudach.

fot. Roman Bochenek

 

Godziny Majówek

Codziennie w kościele o godz. 17.30.

Na Piaskach (przy zbiegu ulic Myśliwskiej i Królewskiej) codziennie o godz. 18.00. W najbliższą sobotę (5 maja) przy tej kapliczce w Majówce weźmie udział chór „Wrzos”.

Na Zakościelu i na Marudach codziennie o godz. 19.00.

 

Tagi: