Modlitwa przy kapliczkach

DSC_4497

Zachęcamy do pielgrzymowania z każdego domu do najbliższej kapliczki Matki Bożej, aby odmówić litanię ku Jej czci.

Pięknie przyozdobione kapliczki pomagają kontemplować wezwania litanijne kierowane do Maryi.  W tym roku, w nawiązaniu do setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły- św. Jana Pawła II Wielkiego, nasze kapliczki udekorowane zostały wizerunkami Papieża Polaka. To wyraz wdzięczności za wielki dar jakim dla Polski i świata było jego życie.

Dekoracje kierują nasze myśli także w stronę beatyfikacji czcigodnego sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, która miała mieć miejsce 7 czerwca w Warszawie, w związku z zarazą koronawirusa została odłożona na czas po zakończeniu pandemii. Módlmy się, aby mogła odbyć się jak najszybciej.

fot. Roman Bochenek

Do kapliczki w rejonie Pasternik 1, na Majówkę przybyli wyjątkowi „pielgrzymi”.