Myśli na czas zarazy

22885958_792649517573506_3268595627240531940_n

Myśl 1.

Jest Ci trudno. W trudnościach nie zamykaj się w sobie. Powiedz Panu Bogu o tych czarnych chmurach, które są w sercu czyli w emocjach i  w głowie czyli w myślach. Smutek dzielony z Kimś jest lżejszy. Niech pociechą będzie też prawda, że czas niedoli się na pewno skończy. Ufaj!

Łączę się z Tobą w modlitwie.

Ks. Proboszcz

Myśl 2.

Zastosuj post od telewizji, komórki, internetu i innych mediów. Pozwól, aby w Tobie nastąpiło wyciszenie. Korzystaj tylko z gazet, które informują o rzeczach dobrych, nie wzbudzają emocji. Np. Gość Niedzielny, Niedziela, czasopisma popularnonaukowe. Zacznij czytać Ewangelię św. Łukasza. Smakuj słowa, wyobrażaj sobie sceny opisywane przez Ewangelistę, staraj się zapamiętać słowa Jezusa i do nich w myślach wracaj. Niektóre słowa Jezusa w szczególny sposób będą dla Ciebie. Bedą pociechą i umocnieniem.

życzę pociechy od Jezusa.

Ks. Proboszcz

Myśl 3.

Nasycaj swe myśli myślami Bożymi.  Przejrzyj kilka psalmów. Zacznij się modlić w trudnych sprawach, które dźwigasz. Spróbuj zrobić bezinteresownie coś miłego dla drugiej osoby, to przynosi radość serca. Powodzenia. XSM

Myśl 4.

Nie zatapiaj się w czarnych myślach. Nie pozwól, aby snucie planów zemsty, oskarżanie kogokolwiek wypełniło Twoje myśli. Patrz na świat, uciesz się słońcem. Pójdź na spacer. Zacznij dziękować Bogu za to co masz. Proś o siłę znoszenia tego kiepskiego nastroju.

Myśl 5.

Być może pojawia się agresja wobec najbliższych. Wypowiedz swój gniew, niepokoje, bóle wobec Boga. Poproś Go, aby je zabrał i wyciszył serce.  Wyraź swoja zgodę na to co się dzieje mimo, że tego nie rozumiesz. Polecaj Bogu swoich najbliższych.

Myśl 6.

Spróbuj przyjść pół godziny wcześniej do kościoła, przed Mszą św. wieczorną. Wejdź, uklęknij, zanurz się w ciszę i blask światełek. Spróbuj w myślach powędrować do Dzieciątka Jezus. Tak jak pasterze zagubieni, oderwani od swych zajęć, przecież poszli za głosem Aniołów i tego nie pożałowali.

Myśl 7.

Na Nowy Rok.

Nowy Rok to nadzieja na zmianę. Bóg chce dokonywać w nas przemian. Życie pasterzy się zmieniło bo spotkali Jezusa i wielbili Boga. Życie Maryi się zmieniło bo narodził się Jezus. Przyjmując Komunię święta prośmy Jezusa o zmianę, o ile to jest Jego wolą. Czasem zmiany dokonywane na siłę mogą być dla nas jeszcze trudniejsze niż przeżywana obecnie sytuacja.