Niedziela Chrztu Pańskiego – 11. stycznia 2014 r.

Klęczący2-1024x820

1.    Dziś (w niedzielę), zapraszamy na jasełka w wykonaniu Rodziny Czumów o 12.30 w Sali Kina, Rynek 19.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola o 7.30 i 17.45.  Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola do 18.00. Po Mszy św. wieczornej muzyczne uwielbienie Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w kościele do 20.00  i dyżur w konfesjonale. Na czas modlitwy jest możliwość bezpłatnego zostawienia dziecka pod opieką w Przedszkolu im. św. Anny w Niepołomicach u SS. Augustianek przy ul. Jagiellońskiej. Dzieci zaprowadzają i odbierają z przedszkola rodzice.
3.    We wtorek, II-gi miesiąca nowenna do św. Józefa po Mszy św. o 7 i 18. Nowenna Fatimska od 7.30.
4.    We wtorek Msza św. o 17.00 rozpoczyna się opłatek Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej.
5.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.45 a Msza św. w intencji próśb i podziękowań o 18.00
6.    Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: klasa III Gim. w poniedziałek 12 stycznia.16.00, 17.00- proszę przynieść indeksy. Klasa II Gim.  w środę, 14. stycznia o 14.45, 16 i 17.
7.    W czwartek od 19.00 w sali dawnego kina obecnie w Sali im. Karola Wojtyły opłatek Wspólnoty Alpha na który zapraszamy także Kręgi Rodzin, Róże Różańcowe, Ruch Rodzin Nazaretańskich oraz wszystkich uczestników trzech edycji Kursu Alpha. Prosimy tylko, aby dać znać swoim dawnym animatorom, że skorzystacie z zaproszenia.
8.    W piątek, III-ci miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o 7 i 18
9.    Siostrze Danucie z racji imienin życzymy Bożego błogosławieństwa.
10.    Wizyta duszpasterska – 12.stycznia, poniedziałek:
a.    Kolejowa, Nowa, Stawowa, Moczydło, Akacjowa /od obwodnicy do Kolejowej/, od 9.00 – ks. Marian
b.    Grunwaldzka, nowy blok 17 EFGHIJKLMN, od 15.00 – ks. Proboszcz
11.    13. stycznia, wtorek – Kusocińskiego, Szkolna, Kopernika, Szewska, Ułanów, Osiedlowa, od 9, ks. Rafał
12.    14.stycznia, środa Daszyńskiego /od Kościuszki/-domy jednorodzinne i szeregowiec/,od 13 – ks. Krzysztof
13.    15. stycznia , czwartek – Łąkowa, Staniątecka, Wiejska, Jodłowa, od 15.00 – ks. Dariusz
14.    16.stycznia , piątek
a.    Wielicka – od Państwa Soników do ul. Komandosów i ul. Komandosów, od 14.30 – ks. Proboszcz
b.    Kwiatowa, Pionierów, Batorego /od skrzyżowania do Kolejowej/, Na Grobli, od 9.00 – ks. Marian
15.    17. stycznia, sobota:
a.    Ogrodowa, Fabryczna, Zagrody, od 9.00 – ks. Marian
b.    Blok  przy Bocheńskiej 40, od 9.00 – ks. Dariusz
c.    Blok Partyzantów 25, od 14.00 – ks. Rafał
d.    Grunwaldzka – numery parzyste od 2 do 30 włącznie oraz dom nr 15., od 9.00 – ks. Krzysztof
16.    19. stycznia, poniedziałek:
a.    Mokra /od domów jednorodzinnych/, od 14.00 – ks. Proboszcz
b.    Robotnicza od 1 do 15, Os. Robotnicze, blok nr 1 i 2, od 15.00 – ks. Marian
17.    20. stycznia, wtorek:
a.    Królowej Bony, Sosnowa, Leśna, od 12.00 – ks. Rafał
b.    Kolęda 1-szy raz na ulicach: Nawigatorów, Spadochroniarzy, Strzelców, Saperów – od 16, ks. Krzysztof
18.    24. stycznia, sobota- Partyzantów /od ul. Pięknej/ i Sikorskiego /od Partyzantów/, od 9.00, ks. Rafał
19.    Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 150 zł na potrzeby kościoła parafianom z ul. Wielickiej od n-ru 2, od pp. Sokołowskich do n-ru 13 do pp. Tureckich: Roksanie i Marioli Barczykowskim, Laurze Szulc, Markowi Brzyskiemu, Monice, Mariuszowi i Bartłomiejowi Guzikom, Wojciechowi Średniawie. Sprzątanie wsparli ofiarą Maria i Mieczysław Szewczykowie, Sara i Piotr Purkrop, Dagmara i Markus Bessinger, Józefa Sokołowska. O posprzątanie kościoła w piątek, 16. stycznia, od 18.45 prosimy parafian z Wielickiej od n-ru 17-tego, od pp. Suchanów do n-ru 31, do pp. Bułatów.
20.    Dziękujemy Adamowi i Klaudii za ciasto weselne.
21.    Wszystkim uczestnikom Orszaku Trzech Króli serdecznie dziękujemy za udział.. Szczególne podziękowania dla Pana Burmistrza za patronat i pomoc, dla Fundacji Zamek, dla sponsorów Jolanty i Edwarda Dereniów, dla Dyrektorów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Zespołu Szkół Średnich za zaangażowanie uczniów i rodziców, dla strażaków i policjantów zabezpieczających teren, dla Akademii Karate Tradycyjnego, Bractwa Rycerskiemu, dla Michała Horkawy oraz Wiesława Bobowskiego i Komitetu Organizacyjnemu.
22.    Komunikaty:
a.    Deklaracje o przyjmowaniu gości na ŚDM składamy w kościele do oznaczonej skrzynki pod chórem.
b.    Przychodnia lekarska przy ul. Kościuszki 28 A zaprasza na dzień otwarty z bezpłatnymi badaniami kardiologa, laryngologa, ortopedy, urologa, ginekologa, okulisty i ultrasonografia w sobotę od 8 do 14.
c.    Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chóru  „Cantata” w niedzielę 18. stycznia o 17.00 na Zamku
d.    Wybory do DRP w niedzielę 25. stycznia. Wybieramy tylko jednego kandydata do Rady stawiając krzyżyk przy jego nazwisku w wyznaczonym kwadracie. Wskazujemy jednego lidera grupy sąsiedzkiej wpisując na karcie tylko jedno nazwisko. Nie może to być kandydat do Rady. Karty staramy się osobiście wrzucić do urny. Wyjątkowo chorzy poproszą domowników o pomoc.