Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2017 r.

Klęczący2-1024x820

1.    W poniedziałek nowenna do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do kaplicy św. Karola. W poniedziałek opłatek Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej. Rozpoczęcie Mszą św. o 17.00 a potem spotkanie na Zamku. Zapraszamy.
2.    We wtorek nowenna do św. Józefa o 7.30 i 18.30.
3.    W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.45.
4.    Dziękujemy uczestnikom Orszaku Trzech Króli, którzy tak licznie uczestniczyli we wspólnych jasełkach na mieście. Bóg zapłać za bardzo dobrą atmosferę uczestnikom i odpowiedzialnym za organizację. Dziękujemy za pomoc Panu Burmistrzowi, Pani Prezes Fundacji Zamek, Pracownikom Wydziału Promocji, głównym organizatorom: Marcie Makowskiej i Michałowi Hebdzie oraz szkołom i przedszkolom z Niepołomic, z Niepołomic Jazów, z Podłęża, dyrekcjom, nauczycielom, dzieciom, młodzieży oraz rodzicom. Dziękujemy chórowi Totus Tuus z Podłęża. Bóg zapłać Akademii Karate, Bractwu Rycerskiemu, Wspólnocie Ararat, Policji, scholi, ułanom niepołomickim, druhom z OSP i wolontariuszom. Gratulujemy Niepołomiczanom i Mieszkańcom Gminy Niepołomice oraz Gościom, że stworzyliśmy wspólnotę świętowania bo „świętowanie pozwala na nowo nabrać energii, spojrzeć z otuchą na świat” (Sławomir Sowiński, Rzeczpospolita z 5-7.01.2018).
5.    Dziękujemy kierowcom: Kazimierzowi Korabikowi, Kazimierzowi Frontowi oraz Kacprowi Dumieńskiemu za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych.
6.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Modrzejewskiej od n-ru 2 do 12: Józefowi Gryglakowi, Kazimierze Marzec, Danucie Baran, Annie Wszołek oraz kandydatkom do bierzmowania: Katarzynie Żuchowskiej i Katarzynie Gryniewicz. Sprzątanie wsparli ofiarą: pp. Przybylscy i Kazimiera Marzec. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 120 zł na renowację cmentarza. Bóg zapłać za ten gest troski o nasz kościół w Roku Jubileuszu 660-lecia jego konsekracji. O posprzątanie naszej świątyni w piątek, 12 stycznia  od 18.30 prosimy parafian z  ul. Modrzejewskiej, od n-ru 14-tego, od pp. Gajek, do n-ru 24, do pp. Ziomek oraz z całej ul. Świerkowej.
Komunikaty
13. Plan wizyty duszpasterskiej w gablocie i na stronie internetowej. Woda święcona i pojemniczki w przedsionku. Wizyta duszpasterska w najbliższym tygodniu:
a.    W poniedziałek, 8 stycznia: Kusocińskiego, Szkolna, Kopernika, Szewska, Ułanów, Osiedlowa. – Ks. Marian, od 9.00
b.    We wtorek, 9 stycznia:
i.    Kolejowa, Nowa, Stawowa, Akacjowa /od obwodnicy do Kolejowej/. – Ks. Rafał, od 9.00
ii.    Grunwaldzka – od. ul. Grabskiej, domki jednorodzinne, numery nieparzyste od 55 do 17 włącznie bez „szeregów-ki” oraz numery parzyste od 44 do 32 włącznie. – Ks. Proboszcz, od 9.00
iii.    Grunwaldzka – dom 37, domki szeregowe od 37 „B” do 37 „O”. – Ks. Proboszcz, od 16.00
iv.    Grunwaldzka – domki szeregowe 27 „A” do 27 „N”. – Ks. Proboszcz, od 18.00
c.    W środę, 10 stycznia:
i.    Królowej Bony, Sosnowa, Leśna. – Ks. Marian, od 12.00
ii.    Mokra /od domów jednorodzinnych/, następnie duży blok i małe bloki. – Ks. Dariusz, od 14.00
d.    W czwartek, 11 stycznia:
i.    Łąkowa, Staniątecka,  Wiejska, Jodłowa – Ks. Dariusz, od 15.00
e.    W piątek, 12 stycznia:
i.    Moczydło z nowym blokiem od nr 3A..do 3H. – Ks. Rafał, od 16.00
ii.    Blok Wojskowy / Małe Bloki przy ul. Płaszowskiej. – Ks. Proboszcz, od 15.00
f.    W sobotę, 13 stycznia:
i.    Kwiatowa, Pionierów, Batorego /od skrzyżowania ze światłami do Kolejowej/, Na Grobli. – Ks. Rafał, od 9.00
ii.    Balonowa, Oficerska, Podoficerska, Saperów, Nawigatorów, Strzelców, Spadochroniarzy, 6 Batalionu, Lotnicza. – Ks. Proboszcz, od 9.00
g.    W poniedziałek, 15 stycznia:
i.    Partyzantów bez nr 25 /od ul. Pięknej/ i Sikorskiego /od ul. Partyzantów/. – Ks. Marian, od 9.00
14. Informujemy, że uzyskaliśmy już zgodę konserwatorską na renowacje kaplicy cmentarnej i cmentarza. Do końca stycznia złożymy dokumentację do wydziału architektury, aby otrzymać zezwolenie budowalne. Dziś zbiórka do puszek na renowację cmentarza. Bóg zapłać za wsparcie.