2 Niedziela w ciągu roku – 20 stycznia 2019 r.

Klęczący2-1024x820

1.    W poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Siostrze Agnieszce składamy najlepsze życzenia imieninowe i polecamy ją opiece świętej Patronki. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 18.00.
2.    Babciom i Dziadkom, którzy są wśród nas składamy najserdeczniejsze życzenia z racji ich święta obchodzonego w poniedziałek. Zmarłym Babciom i Dziadkom życzymy radości nieba.
3.    We wtorek z racji 22 dnia miesiąca nowenna do śś. Męczenników z Góry Ararat po Mszach św. o 7.00 i 18.00
4.    W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
5.    W czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła.
6.    W piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W piątek zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
7.    W sobotę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
8.    Dziś (w niedzielę) po Mszy św. o 18.00 koncert kolęd w wykonaniu Karoliny Kacprzak i Jacka Foszczyńskiego
9.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Zamkowej, z Rynku, Placu Zwycięstwa i Placu Kazimierza Wielkiego: Marii i Janowi Dąbrosiom, Marii i Ryszardowi Kaniom, Piotrowi Waligórskiemu i pani, która odświeżyła dywany. Sprzątanie wsparli: Ewelina i Łukasz Wyczesany, Zofia i Józef Porębscy, Barbara Włodarska, Marcin Włodarski, Józefa Waligórska, Alicja Burda i pp. Gaudynowie. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 430 zł na potrzeby kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek, 25 stycznia od 18.30 prosimy parafian z ul. Księcia Witolda, od n-ru 1, od pp. Nowosadów do n-ru 12 do Pani Fiema.
10.    Spotkanie dla animatorów Kursu Alpha dla klas VIII i chętnych do pomocy przy Kursie spośród młodzieży bierzmowanej z klas III gimnazjalnych i starszych w niedzielę 27 stycznia o 15.00 w Domu św. Karola. Zapraszamy.
11.    Spotkanie dla rodziców klas VIII SP przed rozpoczęciem bezpośrednich przygotowań do bierzmowania w poniedziałek, 28 stycznia o 18.30 w Domu św. Karola na I piętrze.
12.    Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary w poniedziałki o 18.30, od 4 lutego, w sali kina. Zapisy na stronie www.wspolnota-ararat.pl. Jeśli ktoś z dorosłych chce się przygotować do bierzmowania zapraszamy na Seminarium.
Komunikaty:
1.    Biblioteka Publiczna i Fundacja „Lepsze Niepołomice” zapraszają 23 stycznia, w środę o godz. 18.00 na spotkanie Klubu Poszukiwaczy Historii Niepołomic na którym pani prof. Teresa Olearczyk opowie o historii ostatnich 100 lat szkolnictwa niepołomickiego.
2.    Towarzystwo Miłośników Muzyki i Śpiewu zaprasza na koncert kolęd i wspólne śpiewanie kolęd w niedzielę 27 stycznia o 17.00 w Sali Akustycznej na Zamku
3.    Lecznica Weterynaryjna w Niepołomicach zawiadamia, że coroczne szczepienie psów przeciwko wściekliźnie odbędzie się w dniach 25 i 26 stycznia( piątek i sobota). Szczegóły na plakatach.
4.    Przy gazetach wyłożone są kalendarze parafialne na rok 2019. Można je zabrać za drobną ofiarę
5.    Po Mszy św. kwesta na potrzeby remontu instalacji elektrycznej naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.