Niedziela Zesłania Duch Świętego – 9. czerwca 2019 r.

Klęczący2-1024x820

1.    Nabożeństwo czerwcowe codziennie w kościele o 18.30.
2.    W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. o 6.30, 7.00, 8.30 oraz o 16.30 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15 do 16.30. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.40 i o 16.15. Różaniec w intencji dzieci nienarodzonych o 17.15.
3.    We wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Nowenna do św. Józefa po Mszy św. 7.00 i podczas nabożeństwa czerwcowego.
4.    W środę wspomnienie błogosławionego ks. Piotra Dańkowskiego i towarzyszy, męczenników z II-giej wojny światowej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45. Zapraszamy klasy 8-me na spotkanie po bierzmowaniu w sali kina o 18.00.
5.    W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O poprowadzenie nabożeństwa fatimskiego w czwartek o 18.00 prosimy klasy 7-me przygotowujące się do bierzmowania.
6.    Księdzu Antoniemu składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji imienin. Polecamy go opiece patrona św. Antoniego Padewskiego.
7.    W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
8.    Przez cały tydzień modlimy się do Świętych Męczenników z Góry Ararat o 7.30 i 18.30 przygotowując się duchowo do odpustu parafialnego w niedzielę, 16 czerwca. Podczas Mszy Odpustowej o 11.30 wprowadzimy do Parafii relikwie błogosławionych Męczennic, 11 Sióstr Nazaretanek z Nowogródka, oraz dziękować będziemy Panu Bogu za 25 lat służby Panu Jezusowi naszej Rodaczki siostry Dominiki Jankowicz, nazaretanki. Jest to również 21 rok posługi w Niepołomicach ks. Edwarda Bąbola, który będzie celebrował Mszę św. odpustową
9.    W przyszła niedziele na sumę o 11.30 i na procesję zapraszamy dzieci  komunijne oraz dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia. Zapraszamy bierzmowaną w tym roku szkolnym młodzież. Prosimy o udział orkiestry i strażaków.  Zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne.
10.    Dziś po Mszy św. zbiórka na wymianę sieci elektrycznej w kościele. Wkrótce rozpoczniemy prace, aby najpierw wymienić doprowadzenie energii elektrycznej ze słupa do wnętrza kościoła.
11.    Dziękujemy  Państwu Ryznerom za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w piątek, 14 czerwca od 18.45  prosimy parafian z ul. Wielickiej od nru 18, od PP. Pawlików do n-ru 31, do PP. Bułatów.
12.    Komunikaty:
1.    Niepołomicka Rada Seniorów, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej i Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów zapraszają w sobotę, 15 czerwca do Parku na Powiatową Senioriadę 2019. Szczegóły na plakatach.
2.    Sanktuarium MB w Ludźmierzu zaprasza Róże Różańcowe i wszystkich modlących się na różańcu na PIELGRZYMKĘ RÓŻAŃCOWĄ w sobotę 22 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 10.30. Szczegóły na plakacie.
3.    Stowarzyszenie „Mężczyźni Świętego Józefa” zapraszają na Trzecie Męskie Oblężenie Jasnej Góry które odbędzie się w sobotę 22 czerwca. Szczegóły na plakatach.
4.    Prosimy o uszanowanie kościoła jako miejsca świętego poprzez odpowiedni strój i odpowiednie zachowanie.