Oddani w opiekę św. Karola

DSC_2916

Tradycyjnie podczas Dni Niepołomic na dziedzińcu Zamku odprawiona została Msza św. za miasto i całą gminę.  Za wstawiennictwem św. Karola Boromeusza prosiliśmy o Boże błogosławieństwo.

W uroczystości uczestniczyli goście z rożnych stron świata w tym z Rzymu. W imieniu Archiprezbitera Bazyliki Watykańskiej kard. Angelo Comastriego (który odwiedził Niepołomice w listopadzie zeszłego roku) w dowód wdzięczności przekazali szczególny prezent. Dar to cegła, którą były zamurowane Drzwi Święte w Bazylice św. Piotra, po Jubileuszu 2000 roku.

Jak podkreślił ks. Stanisław Mika proboszcz naszej parafii, ten prezent również w sposób symboliczny ukazuje, że chcemy budować wspólnotę na chwałę Bożą.  Ksiądz proboszcz zapowiedział, że cegła z Drzwi Świętych zostanie wyeksponowana w parafialnej świątyni.

Uroczystość uświetniła m.in. Strażacka Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Niepołomice „Lira” oraz Chór Męski „Totus Tuus” z Podłęża.

MB

fot. Roman Bochenek