Odpust

DSC_1527

4 listopada przypadało liturgiczne wspomnienie św. Karola Boromeusza. W tym roku w naszej parafii centralna uroczystość odpustowa celebrowana będzie 9 listopada, z racji obecności na niej kardynała z Watykanu.

Na odpust ku czci św. Karola specjalnie do Niepołomic z Watykanu przybędzie ks. kard. Angelo Comastri archiprezbiter Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Na Mszy św. pod przewodnictwem kard. Comastriego zgromadzimy się 9 listopada o godz. 18.00.

Naszą parafię łączy z kard. Comastrim szczególna więź. Jest archiprezbiterem Bazyliki św. Piotra w Rzymie i podlega mu też watykańska Fabbrica di San Pietro, której część stanowi  Studio Mosaico. Tam przed dziewięciu laty powstała mozaika z wizerunkiem św. Jana Pawła II, która jest umieszczona przy bocznej ścianie naszej świątyni.

Przypomnijmy mozaikę poświęcił 27 sierpnia 2008 roku w auli Pawła VI w Rzymie Papież Benedykt XVI. Po przetransportowaniu do Polski, została zainstalowana w Niepołomicach. Jej uroczyste odsłonięcie odbyło się 2 października 2008 roku, pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza, ówczesnego metropolity krakowskiego.

W czasie tegorocznej uroczystości odpustowej z udziałem kard. Angelo Comastriego zainaugurujemy jubileuszowy rok 660. rocznicy konsekracji naszej świątyni, która została wzniesiona z fundacji króla Kazimierza Wielkiego.

MB

Tagi: