Ogłoszenia, 25II2018

DSC_5434

1.    Dziś (w niedzielę) Gorzkie Żale o godzinie 15.30.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II o 7.30
i 17.45. W poniedziałek adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00.
3.    W poniedziałek nadzwyczajne spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii o 19.00.
4.    We wtorek spotkanie przed bierzmowaniem dla klas VII w Domu św. Karola o 15.15, 16.00,17.00.
5.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45. W środę spotkanie przed bierzmowaniem dla klas II gimnazjalnych o 14.30, 16 i 17.00.
6.    W czwartek, 1 marca o 18.00 bp Jan Szkodoń wprowadzi do naszego kościoła relikwie św. Stanisława biskupa i męczennika W czwartek na zakończenie Mszy św. ks. Biskup pobłogosławi także indywidualnie wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas VII, II i III gimnazjalnych oraz ich rodziny. Będziemy się wtedy szczególnie modlić za klasy III gimnazjalne o dobre zdanie egzaminu kompetencyjnego. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne i parafian.
7.    Od czwartku 1-szego marca, w znaku obrazu i relikwii nawiedzać nasze rodziny będą:
a.    Święci Męczennicy z Góry Ararat rejon Zagrody Świdowa, rozpoczęcie od ul. Młyńskiej,
b.    św. Stanisław Biskup i Męczennik nawiedzi rodziny w rejonie Piaski, od ul. Ułanów,
c.    św. Karol Boromeusz nawiedzi rejon Śródmieście, od Rynku
d.    Św. Jan Paweł II nawiedzi rejon Zakościele, rozpoczęcie od Alei Dębowej,
e.    św. Ojciec Pio nawiedzi rejon Boryczów Strzelnica, rozpoczęcie od ul. Pilotów
f.    św. Antoni Padewski nawiedzi rejon Boryczów, rozpoczęcie od ulicy Grabskiej  a potem ul. Płaszowska od końca, domki jednorodzinne.
g.    Prosimy aby radni i rejonowe zespoły duszpasterskie zorganizowały jak liczne delegacje do odbioru feretronów świętych z rąk ks. Biskupa w czwartek na Mszy św. o 18.00.
8.    Nawiedzenie w jednej rodzinie trwać będzie jedną dobę. Najlepiej o 19.00 wieczorem udajemy się do sąsiadów, którzy goszczą u siebie wizerunek Świętego, zabieramy feretron i zanosimy do swojego domu. Wraz z feretronem zabieramy podręcznik, przy pomocy którego będziemy się modlić. W domu powinna nastąpić intronizacja czyli umieszczenie feretronu na przygotowanym ołtarzu, krótkie powitanie i wspólna kilkunastominutowa rodzinna modlitwa z podręcznika. Szczegółowe informacje jak powinno wyglądać nawiedzenie znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii. Możemy się także o to pytać członków Rady Parafialnej.
9.    Ta część jubileuszowej peregrynacji świętych po rodzinach trwać będzie do 25 marca, do Niedzieli Palmowej. Potem rozpocznie się na nowo od Niedzieli Miłosierdzia Bożego, czyli od 8 kwietnia br. W czasie Wielkanocy podamy dalsze trasy peregrynacji.
10.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W związku z tym: w czwartek okazja do spowiedzi w czwartek od 6.30 i od 17.00. W I-szy piątek okazja do spowiedzi św. od 6.30 i o 15.30, w I-szą sobotę od 6.30 i od 18.00.
11.    W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o 7.30 (prowadzi Róża MB Fatimskiej), 16.30 dla dzieci, 17.30 (poprowadzi rejon Grunwaldzka) i o 18.30 dla młodzieży. Po Drodze Krzyżowej o 16.30 rozdana będzie Komunia św. z racji I piątku.
12.    Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od 8.30. Prosimy o kierowców.
13.    Nabożeństwo do Niepokalanego serca NMP w sobotę o 7.30.
14.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z Sitowca oraz z Os. Błoto: Małgorzacie, Joannie, Bogusławowi Wilczyńskim, Halinie i Maciejowi Siwkom, Wiesławowi i Bogusławowi Pijanowskim, Marzenie Jesionowskiej, Renacie Siwek, Irenie Jamborskiej  oraz kandydatowi do bierzmowania: Arnoldowi Walusowi. Sprzątanie wsparli ofiarą: Halina Siwek, Irena Jamborska, Stanisław Witek, Danuta Pijanowska, Władysław i Irena Siwek, Renata Siwek, Marzena i Łukasz Jesionowscy, Małgorzata i Bogusław Wilczyńscy. Sprzątający i wspierający złożyli  ofiarę 280 zł na remont kaplicy na cmentarzu. O posprzątanie naszej świątyni w piątek,
2 marca od 19.00 prosimy parafian z  ul. Leśnej.
15.    Komunikaty:
16.    Fundacja Lepsze Niepołomice zaprasza na Oratorium Męki Pańskiej w wykonaniu zespołu Misericordes w dniu 4 marca w niedzielę o 15.00 w sali akustycznej  na zamku niepołomickim.
17.    Msza św. w intencji Ojczyzny i „za żołnierzy wyklętych” za poległych i zamordowanych oraz zmarłych o wieczny spoczynek dla nich a dla żyjących o Boże błogosławieństwo w czwartek o 16.00.
18.    W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na renowację kaplicy i remont cmentarza. Mamy do zapłacenie projekt budowlany  wykonany przez architektów.