Ogłoszenia duszpasterskie 11 Niedziela Zwykła 16. czerwca 2019 r. Uroczystość Najświętszej Trójcy, Uroczystość ŚŚ. Męczenników z Góry Ararat – odpust

Klęczący2-1024x820

1.    Nabożeństwo czerwcowe codziennie w kościele o 18.30.
2.    W poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 16.00. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Msza św. na zakończenie roku formacyjnego Scholi o 16.15.
3.    We wtorek Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla klas 0, 1, 2 SP  o 11.00, dla klas 3,4,5 SP o 12.00, a dla klas 6,7,8 ze SP o 13.00
4.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5.    W środę Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego o 8.00 a o godz. 10.30 dla klas III gimnazjalnych. Zapraszamy do dziękczynienia za mijający rok szkolny dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Pamiętajmy: Kto dziękuje dwa razy prosi, zaś wdzięczność jest cechą ludzi szlachetnych.
6.    Okazja do spowiedzi z racji zakończenia roku szkolnego, rozpoczęcia wakacji i przed Bożym Ciałem w poniedziałek, wtorek i środę od 6.30 do 7.15 oraz od 17.00.
7.    Zapraszamy klasy 8-me na spotkanie po bierzmowaniu w sali kina o 18.00. Po spotkaniu będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, dlatego przypominamy o odpowiednim stroju.
8.    W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W naszym kościele, w uroczystość Bożego Ciała rano Msze św. o 7.00, 8.30, a o 10.00 Msza św. z procesją. Po procesji Msza św. o 13.00 i po południu o 16.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. o 11.30.
9.    Procesja Bożego Ciała po Mszy św. o 10.00.  Trasa procesji będzie następująca: wyjście z placu kościelnego przez Bramę Kardynalską na Rondo św. Karola Boromeusza, przejście przez rondo i ul. Piękną do Rynku, a następnie Traktem Królewskim w stronę Zamku, gdzie pod pomnikiem Króla Kazimierza Wielkiego będzie pierwszy ołtarz. Następnie procesja przejdzie ul. Zamkową, do drugiego ołtarza pod Zespołem Szkół Średnich im. Jana Pawła II. Potem przejdziemy wzdłuż budynku szkoły i skręcimy w lewo, w ul. 3 Maja. Trzeci ołtarz będzie na parkingu pod  marketem  p. Wnęka. Następnie przejdziemy ul. 3-Maja i przez Rondo Imienia gen. Waleriana Czumy do Rynku, gdzie pod figurką Matki Bożej będzie czwarty ołtarz i zakończy się procesja.
10.    O przygotowanie I-szego ołtarza prosimy Harcerzy , o II-gi ołtarz przed wejściem do  budynku Zespołu Szkół Średnich im. Jana Pawła II prosimy młodzież z Oazy. O przygotowanie ołtarza III-ciego prosimy Państwa Wnęków, a o ołtarz IV-ty prosimy HSNSPJ i państwa Kaniów. W sprawie ołtarzy prosimy o kontakt z p. Kościelnym we wtorek o godz. 18.45. Proszę przynieść ze sobą igły i białe nici.
11.     Prosimy o udekorowanie domów obrazami religijnymi i flagami narodowymi. Kierowców prosimy o usunięcie samochodów z trasy procesji. Do udziału w uroczystości Bożego Ciała zapraszamy wszystkich parafian. Szczególnie prosimy o udział: druhów i orkiestrę OSP, dzieci z klas trzecich  i czwartych w strojach komunijnych oraz dziewczynki sypiące kwiaty (prosimy o przygotowanie dużego zapasu kwiatów) i chłopców z dzwonkami. Delegacje z poszczególnych Rejonów niech zatroszczą się o niesienie feretronu swojego patrona. Prosimy o poczty sztandarowe. Prosimy także o udział harcerzy, karateków, myśliwych z Koła Łowieckiego, członków Sokoła, Rodziny Kolpinga, HSNSPJ, Wspólnoty Ararat i róże różańcowe. Niech nie zabraknie młodzieży z gimnazjum i szkół ponad gimnazjalnych oraz pocztów sztandarowych. Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny po przyjęciu Komunii św.
12.    W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o 7.30 i o 18.30 podczas nabożeństwa czerwcowego.
13.     W piątek  procesja w Oktawie Bożego Ciała, odbędzie się w Niepołomicach-Pasterniku. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 19.00 przy kapliczce Matki Bożej na ul. Rolniczej. Następnie procesja wyruszy trasą: od kapliczki do ul. Portowej, potem skręcimy w prawo i ul. Portową przejdziemy do prywatnej drogi przy domu ul. Portowa 23 B. Następnie drogą  prywatną dojdziemy  do ul. Rolniczej i wrócimy do kapliczki. Dziękujemy współwłaścicielom prywatnej drogi za zgodę na przejście procesji.
14.     W sobotę na Mszę św. o 18.00, na nabożeństwo czerwcowe i procesję eucharystyczną zapraszamy szczególnie rejony Boryczów i Boryczów Strzelnica oraz Oazę.
15.     Dziękujemy klasom VII i Wspólnocie Ararat za poprowadzenie nabożeństwa fatimskiego.
16.    Bóg zapłać za złożone w minioną niedzielę do puszek 2.937 zł na wymianę sieci elektrycznej w kościele. Dziękujemy także kwestującym. W dniach od 22.I. do 6.VI. 2019 r. w 31 kopertach złożono 5.895 zł. Bóg zapłać!
17.     Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Wielickiej od nru 18 do n-ru 31: Janinie Oleksiak i Marcie Pustuła.  Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 40 zł na kościół. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek, 21 czerwca od 18.45  prosimy parafian z ulicy Wielickiej od n-ru 32 od p. Książek do n-ru 40 p. Korabik.
Komunikat:
1.    Prosimy o uszanowanie kościoła jako miejsca świętego poprzez odpowiedni strój i odpowiednie zachowanie. Szczegóły na plakacie.