Ogłoszenia duszpasterskie 17 Niedziela Zwykła 28. lipca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W poniedziałek święto św. Marty. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 18.00. Siostrze Marcie z racji imienin składamy najlepsze życzenie i otaczamy Ją modlitwą.
  2. W środę  wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
  3. W I-szy czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Okazja do spowiedzi od 6.30 i od 17.00. Godzina Święta od 17.00.
  4. W I-szy piątek okazja do spowiedzi od 6.30 i od 15.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o 16.30.
  5. Wyjazd do chorych w piątek i sobotę o godz. 8.30. Prosimy o kierowcę na piątek.
  6. W I-szą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 7.30.
  7. W ostatnią niedzielę złożono na misje w Kamerunie, na budowę kościoła: 17.562 zł, 65 euro i 20 dolarów. O. Franciszek Meus, paulin serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom. Bóg zapłać.
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulicy  Komandosów: Dorocie i Piotrowi Mróz, z ul. Ludowej: Gabrieli Dorocie i Krystynie Zielonka i Sabinie Krystynie Gabrielowi i Jakubowi Koza oraz z ul. Olchowej: Bogusławie Partyka.  Sprzątanie wsparli ofiarą: Krystyna Smoleń, Maria Kaczmarczyk, Helena i Stanisław Pilch, Grzegorz Koza, Ryszard Zielonka i Jolanta Sosnal. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę  340 zł na wymianę sieci elektrycznej w kościele. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek. 2 sierpnia od 18.45  prosimy parafian z ul. Kościuszki od nr-u 2a, od Państwa Matuszczyk – do nr-u 19b, do Państwa Burda.

1. Od czwartku (1. sierpnia) rozpoczynają się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisać się można w sali ks. Mizi codziennie do 5 sierpnia w godz. 17:00-19:00, a w niedzielę po każdej Mszy Św. Koszt wynosi 60 zł od osoby dorosłej, 40 zł od uczestników do lat 16. Dodatkowy koszt 35 zł za autobus powrotny. Do zapisów potrzebny jest nr PESEL, osoby niepełnoletnie powinny mieć wypełniony i podpisany przez rodziców formularz zgody na uczestnictwo w pielgrzymce. Formularze dostępne są w zakrystii. Serdecznie zapraszamy, a kto nie może się wybrać przypominamy o BANKU MODLITWY. Ewentualne datki złożone przy tej okazji będą wsparciem dla naszej grupy.
  2. Koło emerytów z Niepołomic zaprasza na pielgrzymkę na Mazury: Święta Lipka – Gietrzwałd – Giżycko – Mikołajki w dniach 25 – 28 sierpień 2019 r. Koszt 500 zł. Informacje: tel. 500 734 806.
  3. Po błogosławieństwie końcowym święcimy pojazdy na parkingach z racji obchodzonego w miniony czwartek wspomnienia św. Krzysztofa
  4. Środowisko Szczepu Puszcza zaprasza w 75-tą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na tradycyjny Apel Poległych. Spotykamy się 1. sierpnia, w czwartek o godz. 20:30 przed kwaterą wojskową cmentarza w Niepołomicach. Zapraszamy całymi rodzinami, można zabrać ze sobą znicze.
Tagi: