20 Niedziela Zwykła – 18. sierpnia 2019 r.

Klęczący2-1024x820

1. W miesiącu sierpniu Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. To bezcenne wsparcie tych, którzy chcą wyjść z uzależnienia i przykład wychowawczy dla najmłodszych.

2. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45.

3. W związku z remontem instalacji elektrycznej w kościele nie ma w poniedziałek adoracji Najświętszego Sakramentu a Msze św. w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek będą w kaplicy Św. Karola. Msze św. pogrzebowe do końca sierpnia będą celebrowane w kaplicy na cmentarzu.

4. We wtorek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

5. W środę wspomnienie św. Piusa X, papieża. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.

6. W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Z racji 22 dnia miesiąca nowenna do Św. Męczenników z Góry Ararat po Mszach św.
W czwartek spotkanie modlitewne Wspólnoty Ararat o g. 19.00 w Domu św. Karola.

7. W sobotę święto św. św. Bartłomieja, apostoła. Z tej racji składamy życzenia imieninowe naszemu drugiemu organiście Bartłomiejowi.

8. Dziękujemy za ciasto weselne Zuzannie i Bartłomiejowi.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulicy Kościuszki do n-ru 41 do nr 72: Katarzynie i Kacprowi Dumieńskim, Lucynie Plewie, Władysławie Mazgaj, Jolancie Warjan, Izabeli i Annie Tureckim, Mikołajowi Grzesiakowi. Sprzątanie wsparli ofiarą: Katarzyna Dumieńska, Małgorzata Mickiewicz, Lucyna Plewa. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 170 zł na wymianę instalacji elektrycznej w kościele. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek 23 sierpnia od 18.30 prosimy parafian z całej ul. Pileckiego.

Komunikaty:
1. Stowarzyszenie Kropelka zaprasza do honorowego oddawania krwi dziś ( w niedzielę) i w następną niedzielę w godz.10.00 – 15.00 na Rynku.

2. Mamy wolne intencje mszalne w czwartek, piątek i sobotę o 6.30.