21. Niedziela zwykła w ciągu roku 26.08.2018 r.

Klęczący2-1024x820

1.    Dziś (w niedzielę) uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
2.    Informujemy, że ks. Rafał, który przez pięć lat pracował duszpastersko w naszej parafii został skierowany przez ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dniem 25 sierpnia br. do posługi w parafii p.w. św. Klemensa w Wieliczce Ks. Rafałowi mówimy serdecznie Bóg zapłać i życzymy wszelkich łask Bożych. Na Mszę św. dziękczynną i pożegnanie księdza Rafała zapraszamy parafian i grupy parafialne w piątek na godz. 18.00.
3.    W naszej parafii witamy ks. Pawła Króla i ks. Jakuba Wiśniewskiego, których nasz Ksiądz Arcybiskup skierował do pracy w naszej Parafii. Życzymy im Bożej łaski i polecamy modlitwie parafian.
4.    W poniedziałek wspomnienie św. Moniki. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II
o 7.30 i 17.45 oraz całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola.
5.    We wtorek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Siostrom Augustiankom z okazji ich święta patronalnego składamy najserdeczniejsze życzenia.
6.    W środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Nowenna do MB Nieustającej pomocy o 17.45
7.    W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
po Mszy Św. o 7.00. W tym dniu modlimy się w intencji wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny.
8.    W sobotę 1 września pielgrzymka ministrantów, służby liturgicznej, oazy i scholi
do Kalwarii i Inwałdu. Zapisy w zakrystii i kancelarii do czwartku. Wyjazd spod plebanii w sobotę o 7.50. Koszt 20 zł.
9.    W poniedziałek 3 września rozpoczęcie roku szkolnego. Prosimy uczniów o przygotowanie duchowe poprzez sakrament pokuty podczas Mszy Świętych w tygodniu i w niedzielę.
10.    W sobotę 8 września rozpocznie się Kurs Alpha dla Małżeństw. Szczegóły na plakatach, ulotkach i stronie internetowej www.wspolnota-ararat.pl
11.     Dziękujemy Parafianom za 4.391 zł złożone w ostatnią niedzielę do puszek na remont cmentarza i kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać ofiarodawcom i kwestującym.
12.     Dziękujemy panu Grzegorzowi Dumieńskiemu za samochód i transport a Kacprowi Dumieńskiemu, Jakubowi Fugatowi i Markowi Biernatowi za pomoc w przeprowadzce ks. Rafała.
13.     Dziękujemy za ciasto weselne Pameli i Dariuszowi.
14.     Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Portowej od nru 31 do 55B: Ewie Eliasz, pani Mączce, Agnieszce Bury, Honoracie Włoch, Karolinie, Zuzi, Patrycji i Marcinowi Gwizdkom, Marii Cieluch i Sławkowi Wojcieszko oraz 29 osobom wspierającym sprzątanie ofiarą (Adam i Magdalena Wrona, Małgorzata i Stefan Wolińscy, Ewa Eliasz, pp. Mączka, Marcin i Karolina Gwizdek, Tadeusz i Alicja Trzósło, Natalia Trzósło, Honorata i Grzegorz Włoch, Barbara Bujnowska, Maria i Adam Urbanik, Elżbieta Miechowicz, Jadwiga Kurczab, Magda i Sławomir Wojcieszko, Maria i Władysław Cieluch, pp. Wolińscy, Cecylia Świderek, Agnieszka Bury, Maria i Edward Eliasz). Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 300 zł. na remont cmentarza parafialnego i zamówili Mszę św. w intencji swoich rodzin, która zostanie odprawiona 28 lutego 2019 r. o 7.00. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wsparcie remontu cmentarza. W piątek, 31 sierpnia od godz. 19.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Portowej, od n-ru 57, od pp. Baranów do n-ru 89, do pani Kotaba.

Komunikaty
15.     Akcja honorowego oddawania krwi dziś (w niedzielę) od godz. 10.00 do 15.00 w autokarze koło Zamku.
16.    Burmistrz Miasta i Gminy oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Niepołomicach serdecznie zapraszają na Gminne Dożynki, które odbędą się w niedzielę 2 września 2018 r. od godz. 13.30 w Zabierzowie Bocheńskim.
17.     Punkt Przedszkolny Pliszka ul. 3-go Maja  w Niepołomicach oferuje wolne miejsca.
18.    Zapraszamy na Kurs Alpha dla małżeństw od soboty 8 września od godz. 17.00. Szczegóły na plakacie i ulotkach.