Ogłoszenia duszpasterskie 28 Niedziela Zwykła 13. października 2019 r.

Klęczący2-1024x820

1.    W związku z remontem w kościele  nie ma w poniedziałek adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. w tygodniu będą w kościele a pogrzeby w kaplicy cmentarnej.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.15. Różaniec w intencji poczętych dzieci o 17.30. Ks. Antoni zaprasza 7 c ze SP nr 2, na spotkanie przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 18.45 do Domu św. Karola.
3.    Zachęcamy do udziału w różańcu także przy kapliczkach w Rejonach.
4.    We wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
5.    W środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.  Rocznica wyboru kard. Wojtyły na Stolicę św. Piotra. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.15.  Klasy 8-me zapraszamy na Kurs Alpha w środę o 18.00.
6.    Msza św. w intencji dzieci z klas I-szych, ich Rodziców oraz Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników SP nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z ul. Szkolnej w środę o 14.00
7.    W czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
8.    W piątek święto św. Łukasza, ewangelisty. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 7.30 i  o 18.30. W piątek Msza św. o 18.00 w intencji zmarłych księży proboszczów: +ks. Józefa Rzadkosza i +ks. Andrzeja Fidelusa.
9.    Z okazji przygotowań do odpustu św. Karola Boromeusza w przyszłą sobotę dzień chorych. Od godz. 8.00 spowiedź św. a Msza św. z namaszczeniem chorych o 8.30.
10.    W sobotę na 16.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Koła Łowieckiego „Żubr” w 75 rocznicę jego powstania.
11.     Na wypominki przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii. Kartki wypominkowe przy gazetach.
12.    Dziękujemy za ofiarowane w minioną niedzielę 5980 zł  na rehabilitację dla p. Piotra.
13.    Bóg zapłać za 23 ofiary w kopertach oraz 4 wpłaty na konto w minionym tygodniu. Złożono łącznie 5.990 zł. Dziękujemy i prosimy o dalszą ofiarność.
14.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Daszyńskiego, od n-ru 12, do n-ru 60: Janinie, Łukaszowi, Bogusławie i Wiktorii Chmurzyńskim, Barbarze Orzechowskiej, Józefowi i Łukaszowi Wolińskim, Jakubowi Fugatowi oraz kandydatom do bierzmowania: Joannie Jagła, Wiktorii Skocz, Emilii Lisowskiej, Filipowi Kameckiemu, Danielowi Mleko, Nikoli Grzęda i Aleksandrze Barańskiej. Sprzątanie wsparli ofiarą: Krystyna Rypel, Lucyna Maj, Elżbieta Zimowska, Danuta Polak, Małgorzata Kapera. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 240  zł na remont kościoła. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek, 18 października od 18.30 prosimy parafian z ul. Cmentarnej, od n-ru 3, pp. Sokołowskich do n-ru 14, do Pani Jaworskiej.
Komunikaty:
1.    Dziś (w niedzielę) Dzień Papieski. Po Mszy św. zbiórka na Fundację Dzieło III Tysiąclecia. Bóg zapłać za wsparcie.
2.    Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprasza na spotkanie „Klubu Poszukiwaczy Historii Niepołomic” środę o godz. 18.00
3.    W czwartek Koncert jesienny na fortepian     i cztery ręce o godz. 19.00 w Zamku. Wstęp wolny
4.    Przedszkole Sióstr Augustianek w Niepołomicach ul. Jagiellońska 3 przyjmie do pracy nauczyciela przedszkola na cały etat. Zainteresowane ofertą pracy osoby proszone są o kontakt tel. 12/2811487   lub email: przedszkole.niepolomice@gmail.com