Ogłoszenia duszpasterskie – 32 Niedziela Zwykła

Klęczący2-1024x820

1.    Dzisiaj (niedziela) Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o 13.00  a później przemarsz pod pomnik w Parku Miejskim.
2.    W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata , biskupa i męczennika. Nowenna do św. Karola
i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. W poniedziałek różaniec w intencji dzieci nienarodzonych o 17.00. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
3.    We wtorek wspomnienie świętych Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Nowenna do św. Józefa o 7.30 i 18.30.
4.    W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.  W środę Alpha dla młodzieży klas III gimnazjalnych i starszej przed bierzmowaniem od 17.30 w sali kina
5.    W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 7.30 i 17.45.
6.    W sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
7.    W przyszłą niedzielę zgodnie z życzeniem naszego Księdza Arcybiskupa będzie składka do puszek na potrzeby ubogich. O przeprowadzenie tej kwesty po Mszach świętych prosimy Radę Parafialną i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej.
8.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Ogrodowej, od n-ru 17  do n-ru 79: Bernadetcie i Szczepanowi Gluzom, Annie i Aleksandrze Tomera, Kindze Krygier, Bożenie Kruk, Małgorzacie i Julii Dudek oraz kandydatkom do bierzmowania: Magdalenie Mączce, Gabrieli Świder, Kindze Kaim i Alicji Kupiec. Sprzątanie wsparli ofiarą Roman Krygier, Irena i Mirosław Kudelscy. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 230 zł na remont cmentarza. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek, 16. listopada od 18.30 prosimy parafian z ul. Zagrody, Fabrycznej, Zbożowej i Sadowej.
Komunikaty:
1.    Dzisiaj (w niedzielę) na godz. 19.00, Pan Burmistrz zaprasza do Sali Akustycznej Zamku Królewskiego na koncert jazzowy zespołu Kuba Stankiewicz Trio.
2.     We wtorek, 13 listopada na Jazach w szkole Lady Sue Ryder kiermasz strojów komunijnych. Zapraszamy zarówno poszukujących, jak i oferujących stroje.
3.    Biblioteka Publiczna w Niepołomicach wpisując się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości zaprasza w czwartek 15 listopada godz. 17:00 na wykład p. Tadeusza Jasonka – „Ogród Publiczny – Planty i Dąb Wolności – tradycja i fakty”, oraz wspólnie ze Środowiskiem Szczepu „Puszcza” w sobotę 17 listopada godz. 17:00 na spotkanie
„W służbie Niepodległej. Harcerstwo w ruchu niepodległościowym 1918 – 2018”.
4.    Muzeum w Zamku Królewskim zaprasza na bezpłatne zwiedzanie w niedzielę 18 listopada od godz. 10:00 do 16:00. O godz. 14:00 dla dzieci warsztaty: Biżuteria w Antyku, a dla dorosłych wykład nt. walk w rejonie Niepołomic w 1914 roku.
5.    Dziękujemy za ofiary na remont cmentarza: 22 ofiary w kopertach i 4 wpłaty na konto. Łącznie złożono 18.990 zł. Równocześnie informujemy, że Konserwator Wojewódzki odebrał prace przy renowacji kaplicy cmentarnej. Zapłaciliśmy także kolejną fakturę za wykonane prace w wysokości 215.000 zł. Pieniądze pochodziły z uzyskanego kredytu. Prosimy o wsparcie.