33 Niedziela Zwykła 17 listopada 2019

Klęczący2-1024x820

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą czyli od 17.30.

W poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkowny, dziewicy i męczennicy. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00. Po Mszy św. od 18.30 zapraszamy kręgi rodzin i parafian z Rejonu Grunwaldzka.

Ks. Antoni zaprasza 7d ze SP nr 2, na spotkanie przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 18.45.

We wtorek wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

W środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 17.30. Kl. 8-me zapraszamy w środę 20 listopada o 18.00 na zakończenie  Kursu Alpha.

W czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP

W piątek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Z racji 22 dnia miesiąca nowenna do św. Męczenników z Góry Ararat.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, poświęcimy opłatki, które kościelni rozniosą do naszych domów na znak jedności wspólnoty parafialnej.

Bardzo dziękujemy za 3315 zł na remont instalacji elektrycznej, złożone w ubiegłą niedzielę do puszek. Dziękujemy osobom kwestującym.

Dzisiaj zbiórka do puszek w ramach III Światowego Dnia Ubogich. Połowa zebranych środków pozostanie do wykorzystania przez parafialne zespoły charytatywne i inicjatywy miłosierdzia. Druga część wspomoże potrzebujących w czasie wydarzeń centralnych w Krakowie.

W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na paczki świąteczne.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Aleja Dębowa od n-ru 34 do n-ru 56: Barbarze Derus, Danucie Wnęk, Katarzynie Rafałowi Sakowskim, Marcinowi Zdzisławowi Michoń oraz kandydatom do bierzmowania: Martynie Serwin, Oliwi Stachurze, Karolinie Wnęk, Magdzie Helegdzie, Kacprowi Tynorowi, Michałowi Jagła, Karolowi Korabikowi. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 240 zł na remont kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek,  22 listopada  od 18.30 prosimy parafian z Alei Dębowej od n-ru 57A, od pp. Krzysztofek do n-ru 74A, do pp. Rzepka oraz z całej ul. Podlesie.

Komunikaty:

  1. Ks. Paweł organizuje wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych (1-8 lutego) do Zawoi. Koszt 850 zł, przewidziano wiele atrakcji: narty, łyżwy, wyścigi psich zaprzęgów itd. Więcej szczegółów na ulotkach, które można wziąć z zakrystii.
  2. W kinie Kijów w Krakowie od 9 listopada do 1 grudnia – odbywa się Festiwal Filmów Chrześcijańskich – program w gablocie.
  3. Muzeum w zamku królewskim w Niepołomicach zaprasza na bezpłatne zwiedzanie dzisiaj od godz. 10.00 do 16.00. Szczegóły na plakatach.
  4. 19 listopada, we wtorek o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej będzie spotkanie z Szymonem Hołownią.
  5. 20 listopada, w środę o godz. 18.00 cykliczne spotkanie Klubu Poszukiwaczy Historii Niepołomic. Na spotkaniu będą wyświetlane filmy o Niepołomicach z lat 70 –tych i 80-tych ubiegłego wieku.
  6. W następną niedzielę Stowarzyszenie „Kropelka” zaprasza na akcję honorowego oddawania krwi. Pobór krwi w Zamku w Sali Rycerskiej od godz. 10.00 do godz. 15.00
  7.  W następną niedzielę o godz. 17.00 w Zamku, koncert „Pieśni Niepodległej” w wykonaniu Zespołu Kameralnego Pro Arte.
Tagi: