Ogłoszenia duszpasterskie – 33 Niedziela Zwykła 18.11.2018 r.

Klęczący2-1024x820

1.    Dzisiaj (w niedzielę) II Światowy Dzień Ubogich.
2.    W poniedziałek wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
3.    We wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
4.    W środę wspomnienie Ofiarowania NMP. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.  W środę Alpha dla młodzieży klas III gimnazjalnych i starszej przed bierzmowaniem od 17.30 w sali kina
5.    W czwartek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Z racji 22 dnia miesiąca nowenna do świętych Męczenników z Góry Ararat o 7.30 i 18.30.
6.    W sobotę wspomnienie świętych męczenników: Andrzeja i towarzyszy z Korei.
7.    W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
8.    Dzisiaj, zgodnie z życzeniem naszego Księdza Arcybiskupa będzie składka do puszek na potrzeby ubogich.
9.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Zagrody, Fabrycznej, Zbożowej i Sadowej: Annie i Izabeli Kokoszka, Zuzannie i Justynie Syguła oraz kandydatkom do bierzmowania: Anecie Gargula i Weronice Niedospał. Sprzątający złożyli ofiarę 100 zł na remont cmentarza. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek, 23. listopada od 18.30 prosimy parafian z ul. Droga Królewska od nr 1 pani Włosak do nr 15 państwo Kowanetz
Komunikaty:
1.    Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci i młodzieży z grup parafialnych, wyjeżdżających w czasie ferii zimowych a ks. Pawłem na rekolekcje i wypoczynek odbędzie się w przyszłą niedzielę (25 listopada) po Mszy św. o godz. 11.30 w Domu św. Karola.
2.    Muzeum w Zamku Królewskim zaprasza dzisiaj (w niedzielę) na dzień otwarty i bezpłatne zwiedzanie od godz. 10:00 do 16:00. O godz. 14:00 dla dzieci warsztaty: Biżuteria w Antyku, a dla dorosłych wykład nt. walk w rejonie Niepołomic w 1914 roku.
3.     Biblioteka Publiczna łącznie z fundacją „Lepsze Niepołomice” zapraszają w środę 21 listopada o godz. 18.00 na spotkanie „Klubu Poszukiwaczy Historii Niepołomic”, którego tematem będą wspomnienia o żołnierzu I Brygady Legionów Polskich – Wilhelmie Wasiewiczu.
4.    W przyszłą niedzielę akcja honorowego oddawania krwi na Zamku w Niepołomicach od 10.00 do 15.00