Ogłoszenia duszpasterskie – 34 Niedz. w ciągu roku – uroczystość Chrystusa Króla 25.11.2018 r.

Klęczący2-1024x820

 

1.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
2.    W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45. W środę spotkanie młodzieży klas III gimnazjalnych i starszej przed bierzmowaniem o 17.30 w sali kina
3.     W piątek święto św. Andrzeja, Apostoła
4.    Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 7.30. Okazja do spowiedzi dla odprawiających  5 pierwszych sobót miesiąca od 6.30.
5.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. W przyszłą niedzielę poświęcenie opłatków, które kościelni rozniosą do naszych domów na znak jedności wspólnoty parafialnej.
6.    Informujemy, że 23 i 24 grudnia br. nie będzie możliwości spowiedzi. Ze spowiedzi prosimy skorzystać wcześniej podczas spowiedzi parafialnej w sobotę, 15 grudnia oraz we wszystkie niedziele adwentu i w ciągu tygodnia, podczas Mszy św.
7.    Dziękujemy za złożone 8522,50 zł i 35 euro na potrzeby ubogich. Członkom Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej i Rady Parafialnej dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki.
8.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Droga Królewska od nr 1 do nr 15: Małgorzacie i Ilonie Latała, Krystynie Korniak, Józefie Jaworskiej, Bronisławie Luty, Grażynie Palczewskiej, Jolancie Włosak, oraz kandydatom do bierzmowania: Filipowi Rożkiewicz, Jakubowi Walczyk, Iwonie Rojewskiej, Natalii Lisowskiej, Bartoszowi Kiełbania, Stanisławowi Kopeć, Ewie Kozub, Marlenie Stokłosa, Szymonowi Czaplak, Bartłomiejowi Szydłowskiemu, Aleksandrowi Łatas, Dawidowi Kostuch. Sprzątanie wsparli ofiarą: Teresa Biernat, Monika i Wojciech Gryz, Kamila Urban, Celina Mulka, Katarzyna Jackowska, Kazimiera Kowanetz, Teresa Dziadoń, Agnieszka i Tomasz Stokłosa. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 290 zł na remont cmentarza i zamówili Mszę świętą w intencji sprzątających i wspierających. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek, 30. listopada od 18.30 prosimy parafian z ul. Droga Królewska od nr. 16 od PP. Porąbków  do nr 41A – PP Kowalców
Komunikaty:
1.    Wczoraj odbyły się dekanalne mistrzostwa piłki nożnej dla Służby Liturgicznej. Nasi młodsi lektorzy zdobyli drugie miejsce. Gratulujemy!
2.    Po Mszy św. o godz. 11.30 w Domu św. Karola  odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci i młodzieży z grup parafialnych, wyjeżdżających w czasie ferii zimowych z ks. Pawłem na rekolekcje i wypoczynek.
3.    Dziś (niedziela) akcja honorowego oddawania krwi na Zamku od 10.00 do 15.00
4.    W przyszłą niedzielę, 2. grudnia na Mszach św. będziemy gościć w naszej parafii zespół muzyki sakralnej, który swoim śpiewem uświetni przeżywanie liturgii mszalnej.
Po Mszy św. będą kwestować na remont domu w Krzywaczce, w którym zamieszka 5 rodzin z Donbasu – wschodnia Ukraina
5.    W naszym kościele będzie organizowana akcja „Duchowy most”. Polega ona na wzajemnej modlitwie, naszej i naszych braci w wierze w krajach misyjnych w Kenii, na Madagaskarze i nie tylko. Jeśli ktoś ma więcej niż jeden różaniec prosimy o przekazanie go w kościele w niedzielę 2.XII.2018r i 9.XII.2018r oraz podczas Rorat do 10.XII.2018r włącznie. Przekazując różaniec prosimy o modlitwę na nim za brata w krajach misyjnych, a On, gdy go otrzyma, pomodli się za nas. W ten sposób powstaje „Duchowy most” wspólnej modlitwy. Wielu braci w krajach misyjnych nie ma różańca – tą drogą, poświęcone, różańce trafią właśnie do nich. Informacje na plakatach.
6.    Informujemy, że święci Męczennicy z Góry Ararat w znaku relikwii i obrazu zaczynają peregrynację po ul Kolejowej z bocznymi – od ul. Pionierów.