OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 19.11.2017 r.

DSC_9505

1.    W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. W poniedziałek nowenna do św. Karola
i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu
w kaplicy św. Karola.
2.    We wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP.
3.    W środę wspomnienie św. Cecylii. W środę nowenna do MB Nieust. Pomocy o 17.45. Seminarium odnowy wiary dla młodzieży w środę, o 19.00 w sali kina.
4.    W piątek wspomnienie św. Męczenników: Andrzeja i towarzyszy z Korei.
5.    Nasza parafia została zaproszona  na nocną Adorację Najświetszego Sakramentu  do Łagiewnik  z piątku na sobotę w godz. 21- 6. Serdecznie prosimy o udział- mamy o co się modlić i za co dziękować !
6.    W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
7.    W sobotę zakończył się Kurs Alpha dla małżeństw w którym uczestniczyło 17 par małżeńskich. Od 9 września odbyło się 8 trzygodzinnych sesji. Dziękujemy prowadzącym zajęcia państwu Anicie
i Tomaszowi Misturom oraz organizatorom: Monice i Grzegorzowi Krysiakom, Grażynie i Romanowi Bajakom, oraz Beacie i Lucjanowi Bilińskim. Dziękujemy za systematyczne omadlanie tych zajęć przez grupę Ruchu Rodzin Nazaretańskich i członków Wspólnoty Ararat. Całej Wspólnocie Ararat dziękujemy za wsparcie i pomoc.  Bóg zapłać osobom zaangażowanym w opiekę nad dziećmi paniom Lidii Marszałek
i Annie Szewczyk oraz paniom  Alicji i Grażynie za troskę o poczęstunek dla dzieci.
8.    Dziękujemy za złożone 609 zł na potrzeby Krakowskiego Seminarium Duchownego.
9.    Dziękujemy za ciasto weselne Mateuszowi i Katarzynie Kosciółek.
10.    Dziękujemy pani Renacie z kwiaciarni Lobelia za kwiaty pod mozaike.
11.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Wojska Polskiego, od n-ru 23-ego do końca ulicy: Celinie Waryan, Lidii i Karolinie Pajdzik, Piotrowi Trzos. Sprzątający  złożyli ofiarę 50 zł. na potrzeby kościoła. O posprzątanie naszej świątyni w piątek 24.11  od 18.30 prosimy parafian z ul. Solskiego od nr 1 pp. Wojtusik do nr 20 pp. Pawłowskich i z ul. Jagodowej.
Komunikaty
12.    Dziś (w niedzielę) Dzień Otwarty  w Muzeum w Niepołomicach. Od 10.00 do 16.00 bezpłatne zwiedzanie
a o 11.00 i 14.00 warsztaty dla dzieci.
13.    W przyszła niedziele akcja honorowego oddawania krwi na Zamku w Niepołomicach od 10.00 do 15.00
14.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. będzie można nabyć ozdoby choinkowe. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone dla chorego małego Jakuba Nawrockiego z Jazów na lekarstwa które łagodzą przebieg przewlekłej padaczki, której ataki zdarzają się kilkadziesiąt razy dziennie. W ten sposób odpowiemy na apel naszego Księdza Arcybiskupa o pomoc dla potrzebujących.
15.     Organizowana jest XII Niepołomicka Pielgrzymka  do Wiślicy w intencji trzeźwości i spokoju
w rodzinach. Wyjazd  2 grudnia o godz. 8.00, koszt 25 zł, dzieci (do lat 18)- 15 zł. Zapisy:21-22.11 g. 11-15
, 23-24.11 g. 9-11, 27-18.11 g. 10-14.  ul. Bocheńska 26 pokój 18- biuro do spraw profilaktyki.
Informacje pod nr. 12 281 22 55.
16.     Dziś rozpoczynamy zbiórkę środków na renowację kaplicy i budowę głównej alei przez cmentarz między głównymi wejściami. Bóg zapłać za ofiary do puszek na ten cel.