OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII NIEDZIELA ZWYKŁA- 24 czerwca 2018 r.

wakacje

1.    Informujemy, że: decyzją ks. Biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy, ks. Dariusz od dnia 1 lipca zostaje mianowany proboszczem w parafii Dołhobrody w diecezji siedleckiej.
Decyzją metropolity krakowskiego ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, ks. Rafał od dnia 25 sierpnia zostaje mianowany wikariuszem parafii św. Klemensa w Wieliczce.
Msze święte dziękczynne za posługę w naszej parafii zostaną odprawione w późniejszym terminie.
2.    Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej.
3.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II po Mszy Św. o 7.00 i o 17.45, adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola przez cały dzień.
4.    W środę nowenna do Matki Bożej o 17.45.
5.    W czwartek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
6.    W piątek Uroczystość  Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Msze Św.: 6.30, 7.00, 8.30, 16.30, 18.00, 19.30. Pamiętajmy o udziale w Eucharystii. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7.    Bardzo prosimy  rodziców aby zadbali o możliwość uczestniczenia dzieci we Mszy Św. niedzielnej  podczas wakacji. Szczególnie niech o tym obowiązku pamiętają kandydaci do bierzmowania i ich rodzice, którzy mają pomagać im przygotować się do przyjęcia sakramentu. Zachęcamy do skorzystania ze strony internetowej, która pomoże nam znaleźć kościół w okolicy 10 km. Adres strony: www.kiedymsza.pl Pamiętajmy o odpowiednim stroju do kościoła, okażmy szacunek miejscu świętemu i innym ludziom.
8.    Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli i za ofiarę 230  zł na remont cmentarza parafianom z ul. Myśliwskiej od nr 23-49. Za posprzątanie dziękujemy: Bożenie Tułacz, Jadwidze Sowińskiej, Mikołajowi, Zofii, Monice, Michałowi Kościółek, Justynie Baś, Annie i Zofii Heliasz, Anecie Figura. Ofiarą wsparła: Stanisława Kozub. O posprzątanie kościoła w sobotę,
30 czerwca od 8.00 prosimy parafian z ul. Akacjowej od nr 1 pp. Gaweł do nr 5 pp. Głowackich.

Komunikaty:
9.    Dziś zbiórka do puszek na pomoc rodzinie z Jazów dotkniętej pożarem domu.
10.    Na czas wakacji życzymy  mieszkańcom i gościom Niepołomic obfitego Bożego błogosławieństwa i dobrego wypoczynku !