ogłoszenia parafialne 25 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie 21. września 2014 r.
25. niedziela w ciągu roku
1. Dziś (jutro) wspominamy św. Mateusza, apostoła i ewangelistę. Życzymy zdrowia i zrealizowania swoich planów P. Kościelnemu z okazji imienin. Dziś (w niedzielę) spotkanie popielgrzymkowe o 15.00 w kościele na Mszy św. a potem w sali dawnego kina.
2. W poniedziałek wspomnienie bł. siostry Bernardyny Jabłońskiej, współzałożycielki Sióstr Albertynek. Z racji 22-giego dnia miesiąca nowenna do śś. Męczenników z Góry Ararat po Mszy św. o 6.30 i 18.00. Nowenna do św. Karola i do św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Zapraszamy na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu.
3. We wtorek wspomnienie św. ojca Pio. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
4. W czwartek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa.
5. W piątek zapraszamy dzieci klas I-szych ze Szkoły Podstawowej na Msze św. o godz. 14.00 w ich intencji oraz rodziców i rodzin z racji pasowania na ucznia.
6. W sobotę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana. W sobotę pielgrzymka róż różańcowych i grup adoracyjnych do Łagiewnik. Szczegóły na plakacie
7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Rycerską Mszę św. Polową o godz. 10.00 na placu parafialnym. Do udziału zapraszamy uczestników Pól Chwały, Władze Miasta, orkiestrę Lira oraz parafian i grupy parafialne. Prosimy aby dzieci w miarę możności ubrały się w stroje historyczne lub regionalne. Modlić się będziemy w intencji naszych bohaterów narodowych o łaskę nieba dla nich, w intencji Ojczyzny o pomyślność oraz o pokój w Europie i świecie.
8. Spotkania przed bierzmowaniem;
a. Dla klas I gimnazjalnych :poniedziałek, 22 września, godz. 16:00 -sala kina.
b. Dla klas II gimnazjalnych w przyszłą środę, 1. października o 14.45, 16 i 17 dom św. Karola
c. Dla klas III gimnazjalnych: poniedziałek, 22 września, godz. 17:00- sala kina
9. Dziękujemy dzieciom z przedszkoli i wychowawczyniom za udział w modlitwie do św. Stanisława Kostki w minioną środę. Przedszkole Sportowo-Taneczne na ul. Ples 100 dysponuje wolnymi miejscami
10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 300 zł na remont dachu: Ewie i Leszkowi Węgrzyn, Annie i Piotrowi Wojas z bl. Emerytów Leśnych oraz Adamowi i Konradowi Łukasik, Marii Maciejasz z ul. Płaszowskiej. Sprzątanie wsparli ofiarą Anna Magryś, Anna Kwiecień Stanisława Krzywdzik, Dorota i Irena Korocińska, Krzysztof Dorota Piotrowscy. Składamy Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek 26. września od 18.45, prosimy parafian z ul. Płaszowskiej, z bloków wojskowych nr 19 i 21.
11. Na pomoce szkolne dla dzieci ze SP złożono 2595 zł i 46 gr. Bóg zapłać ofiarodawcom i kwestującym za wysiłek.
12. Schola zaprasza chłopców i dziewczynki do wspólnego śpiewu. Spotkania w poniedziałki w Domu św. Karola o 15.45. Zachętą niech będzie WYJAZD do Czernej (klasztor Karmelitów), Libiąża – gdzie ks. Tomasz Jarosz (zaprasza na grilla) oraz do Mętkowa znajduje się tam zabytkowy kościółek z Niegowici, w którym odprawiał Mszę Św. ks. Karol Wojtyła. Wyjazd we WTOREK 23 WRZEŚNIA O GODZ. 815 z parkingu przed kościołem. Zapraszamy także ministrantów. Koszt 20 zł przy zapisie u Pani dyr. Krystyny Augustyńskiej lub w zakrystii.
13. Zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu jako ministranci- spotkania w piątek o 17:00 w Domu św. Karola
14. Oaza zaprasza na spotkania młodzież z gimnazjum i starszą w każdy piątek o 19.00 w Domu św. Karola
15. Pielgrzymka do Czernej, Mętkowa z grillem w Libiążu w sobotę 11. października. Koszt 25 zł. Wyjazd o 7.00. Zapisy u Anny Giejdasz i ks. Krzysztofa.
16. Dzieci otrzymają obrazki po zakończeniu Mszy św. Zapraszamy przed ołtarz.