Ogłoszenia parafialne 28.01.2018 r.

DSC_2655

1.    Dziś (w niedzielę) wspominamy św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do kaplicy św. Karola do godziny 16.30. W poniedziałek Msza św. dla dzieci klas III SP i ich rodziców z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci I-komunijne przynoszą świece z chrztu świętego.
3.    W środę wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.45.
4.    W I-szy czwartek spowiedź św. od 6.30 i od 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.
5.    W piątek święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 oraz o 16.30, 18.00 i 19.30.  Poświęcenie gromnic na każdej mszy. Z racji święta ks. proboszcz udziela na terenie parafii dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych pod warunkiem, że każdy kto skorzysta z dyspensy złoży ofiarę na biednych i pomodli się w intencji Ojca św. Franciszka. Z racji święta w piątek kancelaria nieczynna.
6.    W I-szy piątek okazja do spowiedzi świętej podczas każdej Mszy św.  oraz od 15.30.
7.    W I-szą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca o 7.30.
8.    Wyjazd do chorych w piątek i sobotę od 8.30. Prosimy o kierowców.
9.    Bóg zapłać ks. Rafałowi i ks. Pawłowi, lektorom, scholi oraz wiernym, którzy pielgrzymowali do Centrum Jana Pawła II w miniony poniedziałek.
10.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Staniąteckiej od n-ru 1 do 11: Bożenie i Jerzemu oraz Emilii Sendorkom, Bożenie i Marcinowi Połeć, Krystynie Kosmal i Bartłomiejowi Sobierajowi oraz kandydatom do bierzmowania: Zofii Jackowskiej, Wojciechowi Kądzieli, Julii Bodziackiej, Antoniemu Piekarzowi, Kacprowi Kosmal, Annie Sobieraj, Maciejowi Sendorkowi, Weronice Sendorek i Marii Sobieraj. Sprzątanie wsparła ofiarą: Gabriela Sobieraj. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 200 zł na potrzeby kościoła. Bóg zapłać za ten gest troski o nasz kościół w Roku Jubileuszu 660-lecia jego konsekracji. O posprzątanie naszej świątyni w sobotę, 3 lutego od 8.30 prosimy parafian z  ul. Staniąteckiej od nru 12, od pp. Buczek do nru 26, do p. Grochot.
Komunikaty
11.    Dziś (w niedzielę) Koncert Kolęd w wykonaniu chóru „Cantata”, Zespołu Ricercar oraz chóru i zespołu akordeonowego ze Szkoły Muzycznej z Niepołomic o 17.00.
12.    Dziś (w niedzielę) koncert  kolęd po Mszy św. o 18.00. Zaprasza młodzież.
13.    Po Mszy św. będziemy mogli pomóc Adasiowi Dobrowolskiemu z Czarnochowic, choremu na kurczowe porażenie kończyn dolnych. Jedyną nadzieję daje operacja w USA. O sytuacji Adasia szersza informacja w przedsionku kościoła. Za pomoc Bóg zapłać.
14.    Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza na prelekcję ks. prof. Janusza Mastalskiego nt. „Miłość na wskroś ludzka” w przyszłą niedzielę w kościele  św. Klemensa w Wieliczce o 17.15 a po prelekcji Msza św. o 18.00.
15.    Wizyta duszpasterska w najbliższym tygodniu – w poniedziałek, 29 stycznia:
i.    Czerwonych Beretów, Pilotów. – Ks. Proboszcz, od 14.00
ii.    Boh. Getta, Bocheńska /od lasu/ bez bloku szeregowego nr 40. – Ks. Marian, od 9.00
16.    Jeśli ktoś pragnie, aby jego dom został pobłogosławiony przez kapłana prosimy umawiać się indywidualnie z księdzem na wizytę duszpasterską do końca tego tygodnia.