Orszak Trzech Króli -2018

orszak_light-2-page-001(2)

 

W uroczystość Objawienia Pańskiego- 6 stycznia- przejdzie ulicami Niepołomic Orszak Trzech Króli. Z racji jubileuszu 660lecia konsekracji naszej świątyni parafialnej, w orszaku Króla Europejskiego, pójdzie jej fundator Król Kazimierz Wielki.

-Już dziś pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców miasta i gminy Niepołomice na to radosne wydarzenie- do wspólnego świętowania zachęca Michał Hebda organizator Orszaku. – Rok temu zgromadził on rekordową liczbę mieszkańców Niepołomic, wierzymy, że tym razem padnie kolejny rekord- zaznacza.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Trzej Królowie będą podążać ulicami Niepołomic do Betlejem. W stajence urządzonej na dziedzińcu Zamku oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus.

-Nasze wspólne kolędowanie podczas tej wędrówki będą starać się zakłócić diabły swym kuszeniem.  W Parku Miejskim spotkamy się z pychą Heroda i jego dworem. To wszystko jednak będzie tylko tłem do wydarzenia jakie nastąpi na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Trzej Królowie w asyście setek barwnie przebranych dzieci wspólnie oddadzą pokłon Dzieciątku- zapowiada Michał Hebda. Zdradza, iż udział w Orszaku potwierdził już, Król Kazimierz Wielki wraz z dworską świtą!

-Co powie nam w roku jubileuszowym, po blisko 660 latach od fundacji parafii niepołomickiej Król Kazimierz? Tego dowiemy się już 6 stycznia 2018 roku w Niepołomicach- mówi tajemniczo Michał Hebda.

Orszak Trzech Króli zainauguruje Msza św.  sprawowana w naszej świątyni  o godz. 11.30. Po Eucharystii o godz. 12.15 nastąpi przywitanie przybyłych gości w tym tego specjalnego – Króla Kazimierza Wielkiego. Około godz. 12.30 Orszak wyruszy w kierunku Zamku Królewskiego.

MB

Tagi: