Peregrynacja rozpoczęta

DSC_0655

1 marca podczas Mszy św. pod przewodnictwem bp. Jana Szkodonia uroczyście zostały wprowadzone do naszej parafii relikwie św. Stanisława BM. Zainaugurowano także peregrynację relikwii świętych w rodzinach.  Biskup poświęcił obrazy-feretrony, które powstały specjalnie na okoliczność peregrynacji. Ich autorką jest Elżbieta Graboś artysta plastyk, konserwator dzieł sztuki. Obrazy wraz z zainstalowanymi relikwiami odebrały delegacje poszczególnych rejonów. Na zakończenie Eucharystii bp Jan Szkodoń pobłogosławił indywidualnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W roku jubileuszu 660-lecia konsekracji naszego kościoła, w znaku obrazu i relikwii rodziny w Niepołomicach nawiedzą: święci Męczennicy z Góry Ararat -rejon Zagrody Świdowa, św. Stanisław BM -rejon Piaski, św. Karol Boromeusz -rejon Śródmieście, św. Jan Paweł II -rejon Zakościele, św. Ojciec Pio -rejon Boryczów Strzelnica, św. Antoni Padewski -rejon Boryczów.

fot. Roman Bochenek

Tagi: