Pielgrzymka do Częstochowy

rota

Wyrusza XXXIX Pielgrzymka Krakowska Na Jasną Górę w dniach 6-11.08.2019r. w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”

Pielgrzymka zorganizowana jest w 8 wspólnot, z których każda wędruje swoją trasą. Wspólnoty spotykają się przy wejściu na Jasną Górę.

Wspólnotę V tworzą 4 grupy z dekanatów: Myślenice, Gdów, Niepołomice i Mszana Dolna.

TRASA:

wtorek             6.08 – Niepołomice- Więcławice – 23 km

środa              7.08 – Więsławice – Sieciechowice – 24 km

czwartek        8.08 – Sieciechowice- Kąpiele Wielkie (Niepołomicka Grupa – Dłużec)- 37 km

piątek             9.08 – Kąpiele Wielkie – Kroczyce – 25 km

sobota           10.08 – Kroczyce – Poczesna – 35 km

niedziela       11.08 – Poczesna – Częstochowa – 18 km.

Zasady Uczestnictwa w Pielgrzymce

Nasza postawa
Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze dziękczynnym i pokutnym. Są to swoiste  „Rekolekcje w drodze”. Pielgrzymi uczestniczą codziennie we Mszy Św., rozważaniach, modlitwach, konferencjach itp..,przyjmują Komunię Św. Obowiązuje skromny i godny strój. Podczas marszu i na postojach jest możliwy kontakt z duszpasterzem. Wszyscy księża noszą sutanny a idący na końcu grupy w stułach pełnią funkcję spowiedników. Wskazane jest, aby do Sakramentu Pokuty przystąpić przed wyruszeniem na pielgrzymkę.
Będąc dla siebie bliscy, zwracamy się do siebie „SIOSTRO”, „BRACIE” i wspomagamy się wzajemnie.

W Pielgrzymce uczestniczy każdy, kto :

· akceptuje ściśle religijny charakter pielgrzymki,
· pragnie pogłębiać swoją chrześcijańską formację lub szczerym sercem poszukuje Boga,
· zachowa w czasie pielgrzymki całkowitą wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych i wszelkich środków odurzających  oraz palenia tytoniu,
· jest fizycznie przygotowany do przejścia około 30 kilometrów dziennie,
· dokona zapisu, posiada legitymację pielgrzymkową i przypięty znaczek pielgrzymkowy,
· będzie przestrzegał zaleceń księży przewodników i służb pielgrzymkowych.

ZAPISY :
W Niepołomicach zapisy do 5 sierpnia od 17 do 19 a w niedzielę po kazdej Mszy św. w Sali ks. Mizi. Pielgrzymkę rozpoczynamy we wtorek 6 sierpnia Mszą św. o 8.00, powrót autokarem 11 sierpnia.
Noclegi
Przewidywane są w stodołach lub we własnych namiotach. Zakazuje się wspólnego nocowania kobiet i mężczyzn w jednym pomieszczeniu /wyjątek stanowią małżeństwa/. Niedopuszczalne jest samowolne zajmowanie miejsc noclegowych – na teren noclegu nie wolno przychodzić przed przybyciem grupy. Pątnicy powinni zaopatrzyć się w namioty, materace, śpiwory lub grube koce. Na każdym noclegu dbamy o pozostawienie po sobie porządku i serdecznie dziękujemy gospodarzom za ich życzliwość, za gościnę i nocleg. W duchu pokuty należy być nastawionym na wiele niewygód, mogą zdarzać się noclegi w szkołach, remizach OSP, brak ciepłej wody, prądu.

Wyżywienie
Należy zaopatrzyć się w trwałe produkty spożywcze i napoje na całą Pielgrzymkę, również w zapas chleba na pierwszy dzień. Organizatorzy zapewniają na trasie możliwość zakupu chleba, napojów i wody mineralnej. Bezinteresowna gościnność gospodarzy musi być traktowana ze szczególną wdzięcznością.

Transport bagaży
Każda grupa posiada do dyspozycji samochód przewożący bagaże na miejsca noclegowe. Każda sztuka bagażu musi być oznaczona „naszywką” zawierającą nazwisko, imię,miejscowość, numer grupy i pątnika. Do nadania i odbioru bagażu na noclegu i odbioru po Pielgrzymce upoważnia legitymacja pielgrzymkowa.

Opieka lekarska
W Pielgrzymce biorą udział lekarze, pielęgniarki, „Służba Maltańska” udzielający koniecznej pomocy medycznej. Na miejscach noclegowych będą czynne punkty sanitarne.

Osobiste wyposażenie pielgrzyma

· różaniec, modlitewnik, śpiewnik,
· wygodne, skromne ubrania, wygodne buty, ciepły sweter, nakrycie głowy, coś od deszczu,
· konieczne osobiste leki i środki opatrunkowe,
· plecak albo torba na ramię na dzienny zapas pożywienia, pojemnik na napoje, nóż, łyżka, kubek.

Prawo miłości
Wobec siebie zachowujemy otwartą postawę chrześcijańską. Dzielimy się wzajemnie dobrym słowem, w razie potrzeby chlebem, wspieramy pomocą potrzebujących. Unikamy mocnych słów, kłótni, szczególnie po przyjściu na miejsce noclegowe. Po godzinie 22.00 zachowujemy ciszę nocną. Okazujemy wdzięczność gospodarzom udzielającym nam gościny.

Tagi: