ZAPISY na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską z Niepołomic do Częstochowy –

PPK ZIELONA NIEPOŁOMICE

Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę wyrusza w dniach 6-11.08.2022r. w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny

Pielgrzymka zorganizowana jest w 8 wspólnot, z których każda wędruje swoją trasą. Wspólnoty spotykają się przy wejściu na Jasną Górę.

Wspólnotę V tworzą 4 grupy z dekanatów: Myślenice, Gdów, Niepołomice i Mszana Dolna.

 

Tradycyjnie 6 sierpnia, z Niepołomic, wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Kto nie da rady podjąć się trudu pielgrzymowania może poprzez BANK MODLITWY powierzyć pątnikom swoją intencję. Można ją, zapisaną na kartce, wrzucić w kościele do specjalnie oznaczonej skrzynki. Ewentualne datki złożone przy tej okazji będą wsparciem organizacji grupy z Niepołomic.

 

ZAPISY:

Zapisy będą 1-5 sierpnia 2022 r. w godzinach: 17:00-19:00 w sali ks. Mizi. Koszt pielgrzymki: 100 zł – osoby dorosłe/ 50 zł – dzieci do lat 15. Dodatkowy koszt (50 zł) autobusu powrotnego (dla zainteresowanych wspólnym powrotem do Niepołomic). Do zapisów potrzebny jest PESEL, osoby niepełnoletnie powinny mieć wypełniony i podpisany przez rodziców/opiekunów prawnych formularz zgody na uczestnictwo w pielgrzymce. Formularze są dostępne w zakrystii. Szczegółowe informacje można uzyskać u przewodnika grupy: Ks. Paweł Król, tel. 695581451

 

ROZPOCZĘCIE PIELGRZYMKI:

6 sierpnia 2022 r.

NADANIE BAGAŻU: 7:00-8:00 przed Kościołem na parkingu parafialnym

EUCHARYSTIA NA ROZPOCZĘCIE PIELGRZYMKI: Parafia pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników o godz. 8:30

Po Eucharystii 30 minut przygotowania do drogi i ruszamy ;)

 

TRASA:

Sobota            6.08 – Niepołomice- Więcławice – 23 km

Niedziela        7.08 – Więcławice – Sieciechowice – 24 km

Poniedziałek   8.08 – Sieciechowice – Kąpiele Wielkie (Niepołomicka Grupa – Dłużec)- 37 km

Wtorek            9.08 – Kąpiele Wielkie – Kroczyce – 25 km

Środa             10.08 – Kroczyce – Poczesna – 43 km

Czwartek       11.08 – Poczesna – Częstochowa – 18 km.

 

Zasady Uczestnictwa w Pielgrzymce

Nasza postawa

Pielgrzymka ma charakter religijny o wymiarze dziękczynienia i pokuty. Są to swoiste „Rekolekcje w drodze”. Pielgrzymi uczestniczą codziennie we Mszy Świętej, wspólnej
modlitwie, konferencjach.Obowiązuje skromny i godny strój. Podczas marszu i na postojach jest możliwy kontakt z duszpasterzem. Wszyscy księża noszą sutanny a idący na końcu grupy w stułach pełnią funkcję spowiedników. Wskazane jest, aby do Sakramentu Pokuty przystąpić przed wyruszeniem na pielgrzymkę.
Będąc dla siebie bliscy, zwracamy się do siebie „SIOSTRO”, „BRACIE” i wspomagamy się wzajemnie.

 

W Pielgrzymce uczestniczy każdy, kto :

· akceptuje ściśle religijny charakter pielgrzymki,
· pragnie pogłębiać swoją chrześcijańską formację lub szczerym sercem poszukuje Boga,
· zachowa w czasie pielgrzymki całkowitą wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych i wszelkich środków odurzających  oraz palenia tytoniu,
· jest fizycznie przygotowany do przejścia około 30 kilometrów dziennie,
· dokona zapisu, posiada legitymację pielgrzymkową i przypięty znaczek pielgrzymkowy,
· będzie przestrzegał zaleceń księży przewodników i służb pielgrzymkowych,

 

Noclegi

Przewidywane są w szkołach/remizach OSP, czasami także w domach prywatnych. Zakazuje się wspólnego nocowania kobiet i mężczyzn w jednym pomieszczeniu /wyjątek stanowią małżeństwa i rodziny/. Niedopuszczalne jest samowolne zajmowanie miejsc noclegowych – na teren noclegu nie wolno przychodzić przed przybyciem grupy. Pątnicy powinni zaopatrzyć się w, materace, śpiwory lub grube koce. Na każdym noclegu dbamy o pozostawienie po sobie porządku i serdecznie dziękujemy gospodarzom za ich życzliwość, za gościnę i nocleg. W duchu pokuty należy być nastawionym na wiele niewygód.

 

Wyżywienie
Należy zaopatrzyć się w trwałe produkty spożywcze i napoje na całą Pielgrzymkę, również w zapas chleba na pierwszy dzień. Organizatorzy zapewniają na trasie możliwość zakupu chleba, napojów i wody mineralnej. Bezinteresowna gościnność gospodarzy musi być traktowana ze szczególną wdzięcznością.

 

Transport bagaży
Każda grupa posiada do dyspozycji samochód przewożący bagaże na miejsca noclegowe. Każda sztuka bagażu musi być oznaczona „naszywką” zawierającą nazwisko, imię,miejscowość, numer grupy i pątnika. Do nadania i odbioru bagażu na noclegu i odbioru po Pielgrzymce upoważnia legitymacja pielgrzymkowa.

 

Opieka lekarska
W Pielgrzymce biorą udział lekarze, pielęgniarki, „Służba Maltańska” udzielający koniecznej pomocy medycznej. Na miejscach noclegowych będą czynne punkty sanitarne.

 

Osobiste wyposażenie pielgrzyma:

· różaniec, modlitewnik, śpiewnik,
· wygodne, skromne ubrania, wygodne buty, ciepły sweter, nakrycie głowy, coś od deszczu,
· konieczne osobiste leki i środki opatrunkowe,
· plecak albo torba na ramię na dzienny zapas pożywienia, pojemnik na napoje, nóż, łyżka, kubek.

 

Prawo miłości
Wobec siebie zachowujemy otwartą postawę chrześcijańską. Dzielimy się wzajemnie dobrym słowem, w razie potrzeby chlebem, wspieramy pomocą potrzebujących. Unikamy mocnych słów, kłótni, szczególnie po przyjściu na miejsce noclegowe. Po godzinie 22.00 zachowujemy ciszę nocną. Okazujemy wdzięczność gospodarzom udzielającym nam gościny.