Pokochajmy Misje !

DSC_5407

Papież Franciszek ogłosił  październik roku 2019- Nadzwyczajnym Miesiącem  Misyjnym. W ramach przygotowań do niego w naszej parafii gościły misjonarki. Swoim świadectwem dzieliły się  siostry Karmelitanki Misjonarki s. Barbara Podgórska (była na misjach w Nikaragui) oraz s. Emilia Kostrzewa (pełniła posługę misyjną w Peru). O misjach opowiadała też Agnieszka Nowak  wolontariuszka misyjna.

–Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny został ogłoszony w Kościele na całym świecie po to abyśmy na nowo, z nową energią podjęli misyjną przemianę naszych wspólnot parafialnych, abyśmy ewangelizowali współczesny świat, aby nam wszystkim zależało na głoszeniu Ewangelii i abyśmy podjęli konkretne działania współpracy i solidarności z Kościołami na całym świecie szczególnie  poprzez tworzenie wspólnot misyjnych w naszych parafiach. Miesiąc misyjny został ogłoszony po to abyśmy pokochali misje- podkreśla Agnieszka Nowak wolontariuszka misyjna, pielęgniarka, przez pół roku posługująca na placówce misyjnej sióstr Karmelitanek Misjonarek w Indiach.

W salce misyjnej, urządzonej w sali kina, można było zobaczyć zdjęcia z misji z całego świata, ze wszystkich kontynentów gdzie Karmelitanki Misjonarki mają swoje wspólnoty. Na planszach zamieszczono informacje o placówkach prowadzonych przez siostry. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się lokalne stroje w tym prezentacja w jaki sposób zakłada się sari czyli tradycyjny indyjski strój kobiecy długości 8 metrów. Nie zabrakło też instrumentów, na których można było spróbować swoich muzycznych zdolności, z tej okazji korzystali zwłaszcza najmłodsi parafianie.

Misjonarki gościć będą także w niepołomickich szkołach, w kolejne niedziele odwiedzą poszczególne parafie naszego dekanatu.

MB

fot. Roman Bochenek