Poniedziałek Wielkanocny – 2. kwietnia 2018 r.

1.    W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. w naszym kościele jak w niedzielę. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego o 17.30.
2.    Nowenna do Miłosierdzia Bożego we wtorek, środę, czwartek i piątek oraz sobotę po Mszy św. wieczornej o 18.00.
3.    Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45. We środę spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o 19.00 na plebanii. Zapraszamy.
4.    W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na obchód oktawy Świąt Wielkanocnych.
5.    W tym tygodniu z racji 1-szego czwartku spowiedź od 6.30 i od 17.00. Godzina święta od 17.00. Spotkanie Honorowej Straży po Mszy św. w Domu św. Karola.
6.    W I-szy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 15.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze S.P. i ich rodziców o 16.30. Nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa o 7.30 i 18.30.
7.    Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 7.30.
8.    Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od 8.30. Prosimy o kierowców.
9.    W przyszłą niedzielę, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia na Mszy św. o 11.30 ponownie wyrusza peregrynacja Świętych po naszych domach:
a.    Święci Męczennicy z Góry Ararat rejon Zagrody Świdowa, rozpoczęcie od pp. Kutyłów, potem do III-ciej klatki bloku przy Młyńskiej 18 a następnie  ul. Młyńska Nowa.
b.    św. Stanisław Biskup i Męczennik nawiedzi rodziny w rejonie Piaski, od początku ul. Królewskiej (Pani Włosak) a potem Sitowiec, Jamnicę i Błoto.
c.    św. Karol Boromeusz nawiedzi rejon Śródmieście, od pani. Pilchowej, ul Kościuszki  a następnie ul. Kościuszki prawą stroną od Urzędu Gminy i powrót drugą stroną do Rynku.
d.    Św. Jan Paweł II nawiedzi rejon Zakościele, dalsze nawiedzenie rozpocznie się od pp. Szczudło, Aleja Dębowa nr 28, i dalej po obu stronach Al. Dębowej i ul. Podlasie.
e.    św. Ojciec Pio nawiedzi rejon Boryczów Strzelnica, rozpoczęcie od ul. Podoficerskiej, od pp. Michalików.
f.    św. Antoni Padewski nawiedzi rejon Boryczów, rozpoczęcie od bloku Płaszowska 35, następnie małe bloki przy Płaszowskiej i ul. Księcia Witolda.
g.    Rozpoczyna się peregrynacja wizerunku i relikwii św. Rity w rejonie Pasternik. Rozpoczęcie od początku ul. Portowej. (od ul. Kolejowej), od PP. Kątniaków.
h.    Święta Joanna Beretta Molla w znaku wizerunku i relikwii wyruszy do Rejonu Grunwaldzka. Najpierw nawiedzenie rodzin od początku ul. Grunwaldzkiej, od n-ru 2, i dalej po stronie parzystych numerów.
i.    Prosimy aby radni zorganizowali delegacje do odbioru feretronów świętych w niedzielę.
j.    W podręczniku peregrynacji, na okładce znajduje się numer komórki do osoby z Rady, odpowiedzialnej za koordynację peregrynacji po danym rejonie.
10.    Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła na Święta parafianom z ul. Korczaka i Litewskiej: Bogusławowi Błachowiczowi, Dorocie Kochanowicz, Maji Dubis, Alinie i Markowi Procykom, Janinie Ponikiewicz, Monice Jaroszko. Dziękujemy za pomoc kandydatkom do bierzmowania: Paulinie Jakubiuk, Wiktorii Kestranek, Ninie Malina. Sprzątanie wsparli  ofiarą pp. Frontowie. Sprzątający i wspierający przeznaczyli ofiarę 190 zł na  remont cmentarza. Za troskę o nasz kościół niech zmartwychwstały Pan Jezus wynagrodzi. O posprzątanie kościoła w piątek, 6 kwietnia od godz. 18.50, prosimy parafian z  ul. Bocheńskiej, od n-ru 2-ego, od pana Góry, do n-ru 32 A, do pp. Wywiałów.
11.    Mieszkańcom Pasternika II Bóg zapłać za ofiarę 210  zł na remont cmentarza złożoną przy okazji święcenia pokarmów.
1.    Dzień otwarty Zespołu Szkół im. Ojca św. Jana Pawła II w czwartek 12 kwietnia o 17.00. Dyrekcja zaprasza rodziców i przyszłych uczniów.