Relikwie bł. ks. W. Bukowińskiego

rota

Do naszej parafii wprowadzono relikwie bł. ks. Władysława Bukowińskiego.

Uroczystość odbyła się 24 września br. Relikwie bł. ks. Bukowińskiego –Apostoła Kazachstanu, więźnia sowieckich łagrów- zostały wniesione do naszej świątyni po rycerskiej Mszy św. polowej celebrowanej w ramach Pól Chwały. Relikwie wprowadzono w asyście grup rekonstrukcyjnych.

Ten szczególny dar dla parafii przekazał ks. dr Jan Nowak postulator w procesie beatyfikacyjnym ks. Władysława Bukowińskiego, który po jego beatyfikacji (odbyła się przed rokiem 11 września w Karagandzie) szerzy  kult tego wielkiego świadka Ewangelii.

Ks. dr Jan Nowak w głoszonych homiliach wskazywał na bł. ks. Władysława Bukowińskiego jako przykład człowieka, który „ w stu procentach wypełnił Ewangelię”. –Był prawdziwym pracownikiem Winnicy Pańskiej. Pokazał, że nawet w najpotworniejszych warunkach można głosić Ewangelię, modlić się, być szczęśliwym, przebaczać- zaznaczył ks. Jan Nowak.   –Przychodzi w znaku relikwii, aby powiedzieć: nie bójcie się, bądźcie wierni Chrystusowi, tak jak ja byłem wierny- podkreślił kaznodzieja.

Błogosławiony ks. Władysław Bukowiński na zesłaniu pomagał zachować wiarę i polskość Polakom prześladowanym przez Sowietów w XX wieku.

Defilada przez Niepołomice

 

fot. Roman Bochenek