Różaniec Do Granic

RDG_grafika

 

Nasza parafia modli się w intencji Polski w sobotę 7 października o 17.30!

W sobotę, 7 października zapraszamy do udziału w modlitwie za Ojczyznę „Różaniec do granic”.  Wyjazd autobusem do Ludźmierza w sobotę, 7 października o 7.00 sprzed plebanii. Powrót około 19.00. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Koszt wyjazdu 25 zł.

7 października br. w święto Matki Bożej Różańcowej, cała Polska zostanie otoczona modlitwą różańcową. Wszystkie 22 diecezje graniczne, w tym archidiecezja krakowska, włączyły się w bezprecedensowe wydarzenie Różaniec Do Granic.  Przyłączają także wewnętrzne polskie diecezje.

Do wzięcia udziału w Różańcu Do Granic zachęcają polscy biskupi. Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski wydał w  tej sprawie specjalny komunikat skierowany do wszystkich polskich parafii. Biskupi proszą w nim wiernych aby włączyli się w tę inicjatywę. „Módlmy się wspólnie duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci. Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski” czytamy m.in. w komunikacie.

7 października ludzie z całej Polski spotkają się o godz. 10.30 w wyznaczonych 322 kościołach stacyjnych. Z nich uczestnicy „Różańca Do Granic”, po Mszy św. udadzą się do „stref modlitwy”, zlokalizowanych co kilkaset metrów wzdłuż liczącej 3,5 tys. km granicy Polski. O godz. 14.00 wzdłuż granicy naszej Ojczyzny rozpocznie się modlitwa różańcowa, zgromadzeni odmawiać będą wszystkie cztery części różańca świętego. Planowane jest  przeprowadzenie na żywo w internecie transmisji z całego wydarzenia, tak aby zsynchronizować modlitwę w całej Polsce. Poszczególnym dziesiątkom różańca świętego przewodniczyć będą kolejno diecezje graniczne.

Potrzeba zaangażowania konkretnych ludzi, aby w wydarzeniu mogło uczestniczyć jak najwięcej osób (nawet ponad milion!).

-Jako organizatorzy kierujemy apel do kanclerzy kurii o otwartość na przyjęcie materiałów promujących Różaniec Do Granic: ulotek, plakatów. Z kolei w ich dystrybucję muszą zaangażować się księża dziekani, bo to od nich zależy czy trafią one do każdej parafii. Ogromną rolę do wypełnienia mają też proboszczowie, aby w swoich parafiach odczytać komunikat Sekretariatu KEP i podjąć trud organizacji pielgrzymek na granice- podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest organizatorem Różańca Do Granic.

-Apelujemy również do biur podróży o umieszczenie w ofercie takich wyjazdów. Prośbę o zaangażowanie kierujemy do osób świeckich, aby prosili księży o umożliwienie wzięcia udziału w wydarzeniu. Każdy też może stać się ambasadorem Różańca Do Granic w swoim środowisku. Zapotrzebowanie na ulotki można zgłaszać poprzez adresy podane na stronie internetowej wydarzenia- wzywa do zaangażowania Maciej Bodasiński.

Prośba o pomoc w rozpowszechnianiu informacji o Różańcu Do Granic kierowana jest również do wydawców prasy, w tym odpowiedzialnych za redakcję gazet lokalnych, czy też parafialnych.

Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie Różańca, którą wyraziła 140 lat temu w polskim Gietrzwałdzie i 40 lat później w portugalskiej Fatimie. W obydwu przypadkach, jako ratunek dla świata Maryja wskazała pokutę i modlitwę różańcową.

Wszelkie informacje o inicjatywie zamieszczone są na stronie www.rozaniecdogranic.pl

Program wydarzenia:

10:30 Spotykamy się w kościołach stacyjnych, rozlokowanych wzdłuż całej granicy Polski. Na stronie internetowej (www.rozaniecdogranic.pl) możesz wybrać miejsce, do którego chcesz przyjechać.

11:00 Msza Święta.

12:00 Specjalnie przygotowane nabożeństwo eucharystyczne – adoracja.

13:00 Ruszamy do stref modlitwy – wolontariusze prowadzą do wyznaczonych miejsc na całej granicy Polski.

14:00 Modlitwa różańcowa. Zaczynamy o tej samej godzinie na całej granicy, odmawiamy wszystkie cztery części różańca.

16:00 Koniec. Jedziemy do domów, a Błogosławieństwo ogarnia cały świat!

 

ARCHIDIECEZJA KRAKOWSKA Lista kościołów stacyjnych:

1. św. Stanisława BM, Sromowce Wyżne; 2. św. Bartłomieja Apostoła, Niedzica; 3. Wszystkich Świętych, Kacwin; 4. św. Kwiryna, Łapsze Niżne; 5. św. ap. Piotra i Pawła, Łapsze Wyżne; 6. rektorat MB Nieustającej Pomocy – Rzepiska, Grocholów Potok; 7. św. Sebastiana, Jurgów; 8. Najśw. Serca Pana Jezusa, Bukowina Tatrzańska; 9. św. Antoniego, Brzegi; 10. Miłosierdzia Bożego, Zakopane Cyrhla; 11. św. Krzyża, Zakopane; 12. Niepokalanego Serca NMP, Zakopane Krzeptówki; 13. św. Kazimierza, Kościelisko; 14. Przenajświętszej Trójcy, Czarny Dunajec; 15. Przemienienia Pańskiego, Jabłonka; 16. św. Łukasza Ewangelisty, Lipnica Wielka; 17. MB Nieustającej Pomocy, Zawoja Górna; 18. św. Klemensa, Zawoja Centrum; 19. MB Częstochowskiej, Skawica; 20. ośr. duszp. św. Józefa Robotnika, Zawoja Zakamień; 21. św. Anny, Stryszawa (Górna); 22. św. Stanisława BM, Stryszawa (Dolna); 23. św. ap. Piotra i Pawła, Lachowice; 24. Wniebowzięcia NMP, Ludźmierz