Staniemy pod Krzyżem

POLSKA_pod_Krzyzem_Baner_640x360_FB_mobile

Nasza parafia włącza się w akcję modlitewną „Polska pod Krzyżem”, która odbędzie się w sobotę  w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Centralne wydarzenie 14 września będzie miało miejsce na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka.

W naszej parafii pod Krzyżem stawać będziemy przez 3 dni razem z całą Polską. W wigilię święta czyli w piątek zapraszamy Honorową Straż NSPJ oraz parafian na czuwanie od godz. 19.00.  O godz. 24.00 Msza św. na zakończenie czuwania. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, a w niedzielę po każdej Mszy św. uczcimy  relikwie Krzyża Świętego.

 

Komunikat abp Marka Jędraszewskiego na temat akcji ewangelizacyjnej „Polska pod Krzyżem”

Umiłowani Archidiecezjanie!

14 września br., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem – czyli w tym miejscu, gdzie 7 czerwca 1991 roku Jan Paweł II sprawował Mszę świętą dla tysięcy pielgrzymów – odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne „Polska pod krzyżem”.

Organizatorem tego spotkania modlitewnego – obok katolików świeckich, od których wyszła inicjatywa i pomysł – jest także diecezja włocławska. Podczas wielogodzinnej modlitwy zebrani będą prosić Pana Boga o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów, nieznajomych oraz dla naszej Ojczyzny. W programie modlitewnym zaplanowano m.in. konferencje duchowe, świadectwa oraz Mszę świętą pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa.

 

Umiłowani bracia i siostry w Chrystusie, umiłowani bracia kapłani!

Z oczywistych względów tylko nieliczni z waszych parafii pojadą do Włocławka, by wziąć udział w tej wielkiej modlitwie. Dlatego proszę Was, dołóżcie wszelkich starań, aby w tegoroczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego w każdej  parafii Archidiecezji Krakowskiej zostało zorganizowane czuwanie modlitewne, w którego planie znajdzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej lub adoracja krzyża (taka, jak w Wielki Piątek) oraz Msza święta z adoracją Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystko to uczyńcie w duchu miłości do Jezusa Chrystusa, naszego Pana, który odkupił nas przez dobrowolną mękę na krzyżu. Nam, chrześcijanom, znak krzyża przypomina o Jego nieskończonej miłości do każdego człowieka. Jednakże krzyż wskazuje również na to, że ta Nieskończona Miłość jest ciągle blisko nas. Jezus zmartwychwstały, który umarł na krzyżu z miłości do nas, jest obecny w naszych świątyniach w Eucharystii – z całym swoim bóstwem i majestatem, prawdziwie i rzeczywiście. Nie możemy być obojętni na taką Miłość. Tylko zbliżenie się do Niej da każdemu z nas siłę i pokój ducha.

Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod krzyż Chrystusa. Ona stamtąd poprowadzi nas do naszych świątyń, gdzie Jej Syn, a nasz Pan i Bóg cierpliwie na nas czeka.

 

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Komunika metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego zamieszczony jest na stronie www.diecezja.pl

Szczegóły na temat akcji www.polskapodkrzyzem.pl