Święto Chrztu Pańskiego – niedziela, 13 stycznia 2019 r.

Klęczący2-1024x820

1.    W poniedziałek Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 18.00 i różaniec za dzieci nienarodzone o 17.00.
2.    W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
3.    W czwartek wspomnienie św. Antoniego, opata.
4.    W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 7.30 i 18.30.
W dniach 18 – 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
5.    W sobotę wspomnienie św. Józefa Pelczara, biskupa
6.    Dziękujemy uczestnikom Orszaku Trzech Króli, którzy tak licznie uczestniczyli we wspólnych jasełkach na mieście. Bóg zapłać za bardzo dobrą atmosferę uczestnikom i odpowiedzialnym za organizację. Dziękujemy za pomoc Panu Burmistrzowi, Pani Prezes Fundacji Zamek, Pracownikom Wydziału Promocji, głównym organizatorom: Marcie Makowskiej i Michałowi Hebdzie oraz szkołom i przedszkolom z Niepołomic, z Niepołomic Jazów, z Podłęża, dyrekcjom, nauczycielom, dzieciom, młodzieży oraz rodzicom. Dziękujemy chórowi Totus Tuus z Podłęża. Bóg zapłać Akademii Karate, Bractwu Rycerskiemu, Wspólnocie Ararat, Rodzinie Kolpinga, Fundacji Lepsze Niepołomice, Policji, scholi, i wolontariuszom. Gratulujemy Niepołomiczanom i Mieszkańcom Gminy Niepołomice oraz Gościom, że stworzyliśmy wspólnotę świętowania bo „świętowanie pozwala na nowo nabrać energii, spojrzeć z otuchą na świat” (Sławomir Sowiński, Rzeczpospolita z 5-7.01.2018).
7.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Szkolnej: Bogdanowi, Kindze i Agnieszce Strach i Bogusławie Cieśla, z ul. Kusocińskiego: Marii i Andrzejowi Paprotom, Bożenie i Wiktorii Kłapcia,  i z ul. Szewskiej: Barbarze i Józefowi Pałkowskim. Sprzątanie wsparli pp. Kaniowie. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 190 zł na potrzeby kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek, 18.01.2019 r. od 18.45 prosimy parafian z ul. Zamkowej, z Rynku, Placu Zwycięstwa i Placu Kazimierza Wielkiego.
8.    Wizyta duszpasterska w poniedziałek 14.01.2019 r.
•    Plac Zwycięstwa, 3 Maja, Pl. Kazimierza Wielkiego, Zamkowa, Spółdzielcza, Rynek – Ks. Marian od 10.00
•    W poniedziałek kończymy wizytę duszpasterską. Jeśli jeszcze ktoś z parafian, życzy sobie, aby pobłogosławić jego dom to prosimy kontaktować się telefonicznie w godzinach kancelarii z księżmi obecnymi w czasie ferii w parafii i ustalić indywidualnie wizytę duszpasterską.
Komunikaty:
1.    W następną niedzielę kwesta na potrzeby remontu instalacji elektrycznej naszego kościoła.
2.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 18.00 koncert kolęd w wykonaniu Karoliny Kacprzak i Jacka Foszczyńskiego.
3.    Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprasza 17 stycznia, w czwartek o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Haliną Kunicką. Artystka zaśpiewa swoje największe przeboje, będzie można również nabyć książkę z jej autografem. Miejsce spotkania Zamek – Sala Akustyczna, wstęp wolny.
4.    Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary w poniedziałki o 18.30, od 4 lutego, w sali kina. Zapisy na stronie www.wspolnota-ararat.pl. Jeśli ktoś z dorosłych chce się przygotować do bierzmowania zapraszamy na Seminarium.