Takie cudne !

kapliczki

W maju zorganizowaliśmy kolejną edycję konkursu na „Najpiękniejszą kapliczkę”. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie parafian do przyozdobienia przydrożnych i przydomowych kapliczek oraz ożywienie ich poprzez codzienny śpiew Litanii Loretańskiej.

Tegoroczna edycja nawiązywała również do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcaliśmy, aby kapliczki były „ubrane” ozdobami ukazującymi nasz patriotyzm (flagi Polski, biało czerwone wstążki, kwiaty w barwach narodowych).

Konkurs co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony parafian. Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili kapliczkę na tegoroczną jego edycję.

Pierwsze miejsce: kapliczka na Podborzu ul. Staniątecka

Drugie miejsce: kapliczka na Zakościelu na tzw. Marudach

Trzecie miejsce: kapliczka w Rejonie Pasternik, ul. Rolnicza

Konkurs na „Najpiękniejszą kapliczkę” został zorganizowany po raz pierwszy w 2015 roku, przez Duszpasterską Radę Parafialną. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest ks. Stanisław Mika, proboszcz naszej wspólnoty parafialnej.

Na nagrody Ksiądz Proboszcz przekazał albumy i książki.  Osoby najbardziej zaangażowane w wystrój kapliczek otrzymały również upominki ofiarowane przez dział promocji redakcji  „Nasz Dziennik”, w tym: kubki, torby, długopisy i lizaki.

Kapliczka na Podborzu ul. Staniątecka

Kapliczka na Zakościelu na tzw. Marudach