Uroczystość Najśw. Trójcy – 7. czerwca 2020 r.

Klęczący2-1024x820

1.    Dziś (w niedzielę) o 18.00 Msza święta o światło Ducha Świętego na czas matury. Zapraszamy maturzystów i ich rodziny. Dziś (w niedzielę) wspominamy bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, kapłanów, franciszkanów i męczenników z Peru.
2.    Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30. Zapraszamy do uczczenia Najśw. Serca P. Jezusa.
3.    W poniedziałek św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II  uczcimy nowenną o 7.30 i 17.30. Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00. Różaniec w intencji dzieci poczętych o 17.00.
4.    We wtorek nowenna do św. Józefa o 7.30 i podczas nabożeństwa czerwcowego o 17.30. We wtorek przygotowujemy ołtarze na Boże Ciało od 18.30. Prosimy Róże różańcowe, Honorową Straż, młodzież z oazy i harcerzy z białymi nićmi, igłami i nożyczkami.
5.    W środę nabożeństwo czerwcowe i nowenna do M. Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30.
6.    W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W naszym kościele, w czwartek Msze św. tak jak w każdą niedzielę o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i po południu o 16.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Chodzi o to, aby nasze zgromadzenie nie było zbyt duże. Prosimy do posługi młodzież, scholę, ministrantów. lektorów, szafarzy nadzwyczajnych Komunii św., przyprowadźmy dzieci do sypania kwiatów, po kilkoro na każdą Mszę św.
7.    W piątek  w Oktawie Bożego Ciała zapraszamy rejon Pasternik na nabożeństwo czerwcowe i procesję o 17.30 i Mszę św. o 18.00. Zapraszamy także młodzież z oazy.
8.    W sobotę na 17.30, na nabożeństwo czerwcowe i procesję eucharystyczną i Mszę św. zapraszamy szczególnie rejony Boryczów i Boryczów Strzelnica
9.    W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci Świętych Męczenników z Góry Ararat. Sumę odpustową odprawi ojciec opat Rafał Ścibiorowski z Opactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Na sumie odpustowej o 11.30, którą odprawimy na zewnątrz, na placu parafialnym poświęcimy sztandar dla Stowarzyszenia Kawalerii Ochotniczej w barwach 5 Dywizjonu Artylerii Konnej.
10.    Na dalszą część oktawy po odpuście zapraszamy na 17.30, w poniedziałek rejon Śródmieście i Kręgi Rodzin oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej, we wtorek rejon Piaski i Ruch Rodzin Nazaretańskich, w środę rejon Grunwaldzka, w czwartek rejon Zagrody Świdowa i Wspólnotę Ararat a w piątek na 17.30 rejon Zakościele i Honorową Straż.
11.    Mimo, że czas spełnienia obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej mija 7 czerwca korzystajmy nadal ze spowiedzi w ciągu tygodnia od 6.30 do 7.20 i 17.30 do 18.30 oraz w niedzielę podczas każdej Mszy św. przygotowując się do odpustu.
12.    Rozpoczęliśmy odnawianie Drogi Krzyżowej, stacje otrzymają ramy. Prosimy o pomoc w kopertach lub na konto „Renowacja” podane na okładce kalendarza parafialnego. Bóg zapłać za cztery ofiary w kopertach.
13.    Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary, które umożliwiają opłacenie rachunków parafialnych. Bóg zapłać za Wasze wsparcie i pamięć o parafii.
14.    Dziękujemy kierowcom: Tadeuszowi Kokoszce, Marcinowi Szewczykowi i Andrzejowi Górskiemu za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych.
15.    Przypominamy zasady udziału w nabożeństwach kościelnych:
a.    Nosimy maseczki, wchodząc do kościoła dezynfekujemy ręce.
b.    w obrębie murów ogrodzenia kościelnego uczestniczymy w nabożeństwach zachowując 2-metrowe odstępy. Podobnie podczas pogrzebu na cmentarzu.
c.    Pragnący przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą zawsze w pierwszej kolejności.
16.    Badanie słuchu w czerwcu, ul. Droga Królewska 2. Szczegóły na tablicach ogłoszeniowych.
17.    Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na 15-minutową rozmowę w towarzystwie jednego rodziców, z kapłanem w celu podsumowania przygotowań w tym roku szkolnym  oraz sprawdzenie znajomości katechizmu i Ewangelii św. Łukasza. Zapisy telefonicznie pod numerem 609 811 041 w godzinach kancelarii od poniedziałku do soboty włącznie od 8 do 9 i w czwartek od 17 do 19. Ks. Antoni zaprasza we wtorek od 18.30 do 20.30 do sali na plebanii (wejście od kancelarii).  Na rozmowę koniecznie przynosimy indeks.