Uroczystość Najświętszej Ciała i Krwi Pańskiej – 20 czerwca 2019 r.

Klęczący2-1024x820

1.    W naszym kościele w uroczystość Bożego Ciała Msze św. o 7.00, 8.30, o 10.00 Msza św. z procesją. Po procesji Msza św. o 13.00 i po południu o 16.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. o 11.30.
2.    Nabożeństwo czerwcowe zawsze po Mszy św. o 18.00
3.    W piątek  procesja w Oktawie Bożego Ciała, odbędzie się w Niepołomicach-Pasterniku. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.00 przy kapliczce Matki Bożej na ul. Rolniczej. Procesja wyruszy od kapliczki przy ul. Rolniczej do ul. Portowej a następnie przejdziemy prywatną drogą przy domu ul. Portowa 23 B do ul. Rolniczej i do kapliczki. Jeszcze raz dziękujemy współwłaścicielom prywatnej drogi za zgodę na przejście. Piątek w kościele tylko Msza św. i nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa.
4.     W sobotę na Mszę św. o 18.00, na nabożeństwo czerwcowe i procesję eucharystyczną zapraszamy szczególnie rejony Boryczów i Boryczów Strzelnica oraz Oazę.  W niedzielę procesja  po Mszy Św. o godz. 10.00.
5.    W poniedziałek do udziału w oktawie o 18.00 zapraszamy rejon Śródmieście i Kręgi Rodzin  oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej, we wtorek rejon Piaski i Ruch Rodzin Nazaretańskich, w środę rejon Grunwaldzka i Róże Różańcowe, w czwartek prosimy rejon Zagrody Świdowa i Wspólnotę Ararat a w piątek na 18.00 zapraszamy rejon Zakościele i Honorową Straż.
6.    Prosimy, aby podczas oktawy delegacje z poszczególnych rejonów uczciły świętych niosąc feretron swego Patrona na procesji. Panów prosimy o niesienie baldachimu. Drugą wyznaczoną na dany dzień grupę prosimy o  niesienia figury MB Fatimskiej. Prosimy o udział w procesjach podczas całej oktawy Bożego Ciała:
a.    dzieci I komunijne,
b.    dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwonkami
c.    HSNSPJ ze swoim sztandarem
d.    Panie z zapalonymi świecami.
7.    Bardzo prosimy  rodziców, aby zadbali o możliwość uczestniczenia dzieci we Mszy św. niedzielnej  podczas wakacji. Szczególnie niech o tym obowiązku pamiętają kandydaci do bierzmowania i ich rodzice, którzy mają pomagać im przygotować się do przyjęcia sakramentu. Zachęcamy do skorzystania ze strony internetowej, która pomoże nam znaleźć kościół w okolicy 10 km. Adres strony: www.kiedymsza.pl Pamiętajmy o odpowiednim stroju do kościoła, okażmy szacunek miejscu świętemu i innym ludziom.

Komunikaty:
1.    W sobotę, 22 czerwca 5 Dywizjon Artylerii Konnej zaprasza na obchody święta pułkowego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00 na Podegrodziu za Zamkiem. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. polową.
2.    W niedzielę, 23 czerwca o godz. 17.00 Towarzystwo Miłośników Muzyki i Śpiewu zaprasza do Sali Akustycznej Zamku na koncert „Gaude Mater Polonia” dla uczczenia 40 rocznicy pielgrzymki do Polski Jana Pawła II .
3.    W niedziele Rada Parafialna parafii Łazy z archidiecezji przemyskiej poinformuje nas o budowie swego kościoła i poprosi nas o wsparcie.