Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 04. 06. 2023 r.

Klęczący2-1024x820

1.    W Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
2.    Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. o 18.00.
3.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.25 i 17.45. Adoracja w poniedziałek, w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00, w kościele od 18.30 do 21.00.
4.    W środę nowenna do św. Józefa i do Św. Rodziny o 7.25 a do M. B. Nieust. Pomocy o 17.30.
5.    Z racji zbliżającej się uroczystości Bożego Ciała zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. codziennie w godzinach od 6.30 do 7.15 i od 18.00.
6.    W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W naszym kościele w tym dniu Msze św. o 7.00, 8.30, o 10.00 Msza św. z procesją. Po procesji Msza św. o 13.00 i po południu o 16.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. o 11.30.
7.    Procesja wyruszy po Mszy św. o 10.00.  Po wyjściu z placu kościelnego na Rondo św. Karola Boromeusza pójdziemy do Rynku, i Traktem Królewskim w stronę Zamku, przy bramie Zamku będzie 1-szy ołtarz. Następnie przejście ul. Zamkową, do 2-ego ołtarza przed Zespołem Szkół Średnich im. Jana Pawła II. Potem przejdziemy chodnikiem wzdłuż budynku szkoły i skręcimy w lewo, w ul. 3 Maja. Trzeci ołtarz będzie na parkingu przed  marketem p. Wnęka. Następnie przejdziemy ul. 3-Maja i przez Rondo gen. Waleriana Czumy do Rynku,
i pod figurką Matki Bożej przy 4-tym ołtarzu zakończymy procesję.
8.    O przygotowanie I-szego ołtarza  przy bramie Zamku prosimy rejon Śródmieście i pp. Kaniów, o II-gi ołtarz przed wejściem do  budynku Zespołu Szkół Średnich im. Jana Pawła II prosimy harcerzy. O przygotowanie ołtarza III-ciego prosimy Państwa Wnęków, o ołtarz 4-ty prosimy HSNSPJ i Róże różańcowe. W sprawie ołtarzy prosimy o kontakt z p. Kościelnym w środę o godz. 18.45.
9.    Prosimy o udekorowanie domów obrazami religijnymi i flagami narodowymi. Kierowców prosimy o usunięcie samochodów z trasy procesji. Do udziału w uroczystości Bożego Ciała zapraszamy wszystkich parafian. Szczególnie prosimy o udział: druhów i orkiestrę OSP, dzieci z klas trzecich  i czwartych w strojach komunijnych oraz dziewczynki sypiące kwiaty (prosimy o przygotowanie dużego zapasu kwiatów) i chłopców z dzwonkami. Prosimy, aby Rejony zatroszczyły się o niesienie feretronu swojego patrona. Prosimy o poczty sztandarowe. Zapraszamy do udziału harcerzy, karateków, myśliwych z Koła Łowieckiego, Rodzinę Kolpinga, HSNSPJ, Wspólnotę Ararat i Róże różańcowe. Zapraszamy serdecznie młodzież. Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny po przyjęciu Komunii św.
10.    Zapraszamy na procesje w  oktawie Bożego Ciała w kościele po Mszy św. o 18.00
a.    piątek, 9. czerwca – Rejon Śródmieście i Stow. Miłośników Ziemi Niepoł.
b.    sobota, 10. czerwca – Rejon Zagrody – Ogrodowa – Świdowa
c.    niedziela, 11 czerwca – procesja po Mszy św. o 13.00 – z racji odpustu zapraszamy wszystkie rejony i grupy oraz dzieci do sypania kwiatów
d.    poniedziałek, 12 czerwca Rejon Boryczów i Kręgi Rodzin
11.    Msza św. i procesja w rejonie Pasternik, ul. Rolnicza w piątek, 9 czerwca g. 19.00.
12.    Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę podczas majówek w kościele i przy kapliczkach.
13.    Dziękujemy za pomoc w zapłaceniu dwóch faktur na    sumę 9.687 zł za przełożenie rury z gazem na Boryczowie Strzelnicy pod krzyżem. Bóg zapłać.
14.    Zapraszamy na Koncert Wiosenny: Chóru Cantata, Chóru Męskiego Cantus Masculinum oraz Dziecięcego Zespołu Wokalnego  w niedzielę, 4 czerwca o 18.00 na Zamku w Niepołomicach.
15.    Pan Burmistrz zaprasza do udziału w pracach nad nową strategią. Szersze informacje na stronie www.niepolomice.eu.
16.    W przyszłą niedzielę 11 czerwca br. świętujemy odpust parafialny ku czci świętych Męczenników z Góry Ararat. O 10.00 Mszy św. w intencji 5 DAK z racji święta pułkowego i w intencji 18 Samobieżnego Dywizjonu Artylerii z Chełma. O 13.00 suma odpustowa z procesją
17.    Rada Młodzieży Dekanatu Niepołomickiego zaprasza na uwielbienie „W blasku Ojca” w przyszłą niedzielę, 11 czerwca br. w Parku Miejskim o 19.00. Szczegóły na plakatach.