Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – niedziela 27. 05. 2018 r.

Klęczący2-1024x820

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej   -   27. 05. 2018 r.

1.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i podczas majówki. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 17.30. Majówki codziennie w kościele o 17.30. Zapraszamy także na majówki przy kapliczkach.
2.    We wtorek spotkanie przed bierzmowaniem dla klas 7-mych o godz. 15.15, 16 i 17.  Konieczne indeksy.
3.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas majówki o 17.30.
4.    W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Procesja Bożego Ciała po Mszy św. o 10.00 wyruszy na Piaski. Trasa będzie wiodła ul. Bocheńską, Ziemby i powrót Drogą Królewską do kościoła. Prosimy o I-szy ołtarz pp. Korabików i sąsiadów na  ul. Bocheńskiej przy aptece, o II-gi ołtarz prosimy harcerzy przy ogrodzeniu dawnej działki p. Gądora przy ul. Bocheńskiej, o ołtarz III-ci na ul. Ziemby prosimy mieszkańców przed domem p. Mirosława Szewczyka, a o ołtarz IV-ty prosimy sąsiadów z Drogi Królewskiej, przed domem p. Jackowskiej, dom nr 17 na trawniku. W sprawie ołtarzy prosimy o kontakt z P. Kościelnym we wtorek o godz. 19.00.
5.    Prosimy o udekorowanie domów obrazami religijnymi i flagami narodowymi. Kierowców prosimy o usunięcie samochodów z trasy procesji. Do udziału w uroczystości Bożego Ciała zapraszamy wszystkich parafian. Szczególnie prosimy o udział: druhów i orkiestrę OSP, dzieci z klas trzecich  i czwartych w strojach komunijnych oraz dziewczynki sypiące kwiaty (prosimy o przygotowanie dużego zapasu kwiatów) i chłopców z dzwonkami. Prosimy o przygotowanie feretronów świętych, które peregrynują po parafii. Delegacje z poszczególnych rejonów niech zatroszczą się o niesienie feretronu swojego patrona. Prosimy o poczty sztandarowe. Prosimy także o udział harcerzy, karateków, myśliwych z Koła Łowieckiego, członków Sokoła, Rodziny Kolpinga, HSNSPJ, Wspólnoty Ararat i róże różańcowe. Niech nie zabraknie młodzieży z gimnazjum i szkół ponad gimnazjalnych oraz pocztów sztandarowych. Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny po przyjęciu Komunii św.
6.    W naszym kościele w uroczystość Bożego Ciała Msze św. o 7.00, 8.30, o 10.00 Msza św. z procesją. Po procesji Msza św. o 13.00 i po południu o 16.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. o 11.30.
7.    W piątek na Mszę św. o 18.00, nabożeństwo czerwcowe i procesję eucharystyczną zapraszamy rejon Pasternik a w sobotę rejon Boryczów.
8.    Z racji Bożego Ciała okazja do spowiedzi w tygodniu podczas Mszy św. rano i wieczorem oraz we środę od 6.30 oraz od 17.00. W Boże Ciało okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św.
9.    Z racji I-szego piątku spowiedź od 6.30 i od 15.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci z SP o 16.30.
10.    Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od 8.30. Prosimy o kierowców.
11.    W I-szą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 7.30. Kto chce odprawić 5 pierwszych sobót powinien uczestniczyć we Mszy św. o 7.00, przyjąć Komunię św. i odmówić wspólnie po Mszy św. różaniec.
12.    W przyszłą niedzielę procesja z Najświętszym Sakramentem i relikwiami św. Karola na Zamek o 9.45. Na Zamku Msza św. w intencji Miasta i Gminy Niepołomice, w intencji Władz i mieszkańców. Prosimy o udział wszystkich tak jak w Boże Ciało.
13.    Jubileusze małżeńskie: srebrne i złote przeżywać będziemy na Mszy św. o 11.30 w niedzielę 10 czerwca. Prosimy Jubilatów o potwierdzenie obecności. Jeśli ktoś nie otrzymał zaproszenia w zakrystii. Na jubileusz zapraszamy także rubinowych czyli 40-letnich Jubilatów.
14.    Dziękujemy Rodzicom dzieci przeżywających I Komunię św. za piękne i staranne przygotowanie kościoła
i otoczenia do uroczystości I Komunii św. Bóg zapłać. W piątek, 1 czerwca o 19.00 prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ul. Myśliwskiej, od n-ru 1-szego, od pp. Palonków do n-ru 10, do p. Jędrzejczyka.
Komunikaty:
15.    Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego informuje, że listy przyjętych dzieci do klas przedszkolnych i klas pierwszych będą wywieszone 29 maja. Dyrekcja Szkoły zaprasza na spotkanie do budynku przy ul. 3 Maja 23 we wtorek, 5 czerwca br. rodziców dzieci z klas przedszkolnych na 17.00 a  rodziców dzieci z klas pierwszych na godz. 18.00.
16.    Pan Burmistrz zaprasza do świętowania XXVII Dni Niepołomic. W tym roku dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przeznaczony na dofinansowanie remontu instalacji elektrycznej  naszego kościoła. Jesteśmy już teraz bardzo za to wdzięczni.
17.    Honorowe oddawanie krwi na Zamku w niedzielę, 3 czerwca od 10.00 d0 15.00.