Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31. maja 2020 r.

Klęczący2-1024x820

1.    Porządek Mszy św. u nas tak jak w każdą niedzielę. Dziś (w niedzielę) ostatnia Msza św. o 10.00 na Facebook-u parafialnym w związku z odwołaniem dyspensy od udziału we Mszy świętej. Dziękujemy realizatorom transmisji Dominice Bożek i Mateuszowi Piwoszowi. Bóg zapłać. Ostatnia majówka w kościele (dziś), w niedzielę o 17.30.
2.    Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku codziennie o 17.30. Zapraszamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa.
3.    W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt czyli święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. o 6.30, 7.00, 8.30 oraz po południu o 16.30 i 18.00. Św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II  uczcimy nowenną o 7.30 i 17.30. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od 9.15 do 16.30
i od 18.45 do 21.00. Różaniec za Ojczyznę o 16.00
4.    W środę wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy z Ugandy. Nabożeństwo czerwcowe i nowenna do M. Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30.
5.    W I-szy czwartek święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W I-szy czwartek okazja do spowiedzi od 6.30 i od 17.00.
6.    W I-szy piątek okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 15.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej o 16.30. Nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa o 7.30 i podczas nabożeństwa czerwcowego o 17.30.
7.    W I-szą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 7.30.
8.    W I-szy piątek i w I-szą sobotę odwiedziny chorych z Komunią św. Chorych lub ich opiekunów prosimy o telefoniczne potwierdzenie w godzinach kancelarii, że zapraszają kapłana z Panem Jezusem do domu. Prosimy także o kierowców.
9.    W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O 18.00 będzie Msza święta o światło Ducha Świętego na czas matury. Zapraszamy maturzystów i ich rodziny.
10.    Zachęcamy, aby spełnić  obowiązek spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Czas na spełnienie tego obowiązku kończy się 7 czerwca br. Możliwość spowiedzi w ciągu tygodnia od 6.30 do 7.20 i 17.30 do 18.30 oraz w niedzielę podczas każdej Mszy św. Do spowiedzi w ciągu całego tygodnia zachęcamy kandydatów do bierzmowania. Spowiedź potwierdzamy w indeksie.
11.    Rozpoczęliśmy odnawianie Drogi Krzyżowej, stacje otrzymają ramy. Prosimy o pomoc w kopertach lub na konto „Renowacja” podane na okładce kalendarza parafialnego.
12.    Zainteresujmy się „Gościem Niedzielnym”. Koszt 6 zł. Czytasz więc wiesz i myślisz. Oglądając telewizję chłoniesz tylko emocje i nie zastanawiasz się głębiej.
13.    Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary, które umożliwiają opłacenie rachunków parafialnych. Bóg zapłać za Wasze wsparcie i pamięć o parafii.
14.    Przypominamy zasady udziału w nabożeństwach kościelnych:
a.    Nosimy maseczki, wchodząc do kościoła dezynfekujemy ręce.
b.    w obrębie murów ogrodzenia kościelnego uczestniczymy w nabożeństwach zachowując 2-metrowe odstępy. Podobnie podczas pogrzebu na cmentarzu.
c.    Pragnący przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą zawsze w pierwszej kolejności.
15.    Kandydaci do bierzmowania z klas VII proszeni są o przeczytanie Ewangelii św. Łukasza i o powtórzenie katechizmu tak jak do I Komunii św. Pytania do Ewangelii św. Łukasza na stronie parafii. Spotkania indywidualne z kandydatem (kandydatką) do bierzmowania z klas VII i jednym z rodziców z kapłanem na 15- minutową rozmowę w celu podsumowania przygotowań w tym roku szkolnym  oraz sprawdzenie znajomości katechizmu i Ewangelii św. Łukasza. Zapisy telefonicznie pod numerem 609 811 041 w godzinach kancelarii od poniedziałku do soboty włącznie od 8 do 9 i w czwartek od 17 do 19. Na rozmowę ks. Proboszcz zaprasza we wtorek od 17.00 do 19.00 do kancelarii, ks. Antoni zaprasza we wtorek od 18.30 do 20.30 do sali na plebanii (wejście od kancelarii).  Na rozmowę koniecznie przynosimy indeks
16.    Cofnięta została dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej. Informujemy o tym na stronie parafialnej.