Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20. 05. 2018 r.

Klęczący2-1024x820

1.    Dziś (w niedzielę) przeżywamy rocznicę I Komunii św.
2.    W poniedziałek święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. W poniedziałek Msze św. o 6.30, 7.00 i 8.30 oraz o 16.30, 18.00 i 19.30. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i podczas majówki. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.30 do 15.15. Majówki codziennie w kościele o 17.30. Zapraszamy także na majówki przy kapliczkach.
3.    W poniedziałek feretron z relikwiami św. Stanisława, bpa i męczennika rozpoczyna kolejną turę nawiedzenia. Odbiór feretronu na ul. Sosnową w poniedziałek po Mszy św. o 18.00. Następnie z ul. Sosnowej feretron św. Stanisława przejdzie na Os. Królowej Bony a potem od końca zacznie nawiedzać domy przy ul. Myśliwskiej.
4.    Nowenna do św. Męczenników z Góry Ararat o 7.30 i podczas nabożeństwa majowego.
5.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas majówki o 17.30. Spotkanie przed bierzmowaniem dla klas II gimnazjalnych tylko o 16.00. Prosimy przynieść indeksy.
6.    W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
7.    Próby dla dzieci z klas III d,e,f przed I-szą Komunią św. w poniedziałek o 15.30, we wtorek o 16.00, czwartek o 16.00. Spowiedź dla dzieci z klas III i ich rodzin przed I-szą Komunią św. w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.
8.    W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.30 – I Komunia święta dla klas III d,e,f. Zbiórka dzieci przed plebanią o godz. 11.15. Prosimy parkować na zielonych parkingach a nie przed kościołem. Prosimy, aby stali uczestnicy Mszy św. o 11.30 przyszli na Mszę św. w innych godzinach, najlepiej na 7 lub 8.30 rano. Dziękujemy.
9.    Rodzicom dzieci przeżywających dzisiaj (w niedzielę) rocznicę I Komunii św. dziękujemy za  posprzątanie i udekorowanie kościoła. O posprzątanie kościoła w piątek od 18.30   prosimy rodziców dzieci z klas III d, e, f przygotowujących się do I-szej Komunii św.
10.    Jubileusze małżeńskie: srebrne i złote przeżywać będziemy na Mszy św. o 11.30 w niedzielę 10 czerwca. W poniedziałek wyślemy zaproszenia. Prosimy Jubilatów o potwierdzenie obecności. Jeśli ktoś nie otrzymał zaproszenia można je odebrać w przyszłą niedzielę w zakrystii. Na jubileusz mogą się także zgłaszać rubinowi czyli 40-letni Jubilaci. Zapraszamy.
Komunikaty:
11.    Zarząd Osiedla Piaski zaprasza mieszkańców na spotkanie w poniedziałek o 18.00 w Bibliotece przy ul. Bocheńskiej.
12.    Biblioteka przy ul. Bocheńskiej i Fundacja „Lepsze Niepołomice” zapraszają na spotkanie nt. „I Komunia św. we wspomnieniach Niepołomiczan” w środę o 18.00
13.    Biblioteka przy Bocheńskiej zaprasza na wernisaż wystawy malarskiej Anny Dziuba w piątek o 18.00.
14.    Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego informuje, że listy przyjętych dzieci do klas przedszkolnych i klas pierwszych będą wywieszone 29 maja. Dyrekcja Szkoły zaprasza na spotkanie do budynku przy ul. 3 Maja 23 we wtorek 5 czerwca br. rodziców dzieci z klas przedszkolnych na 17.00 a  rodziców dzieci z klas pierwszych na godz. 18.00.
15.    Pan Burmistrz prosi, aby na 100-lecie odzyskania niepodległości opowiedzieć dzieciom rodzinne tradycje i historie związane z udziałem pradziadków i dziadków w I wojnie światowej, legionach i tworzeniu niepodległej Polski. Pisemne opracowania dzieci we współpracy ze szkołami pomogą odkryć i ocalić nasze lokalne tradycje niepodległościowe.