Wizyta duszpasterska w czasie epidemii

koleda

Każdej rodzinie proponujemy zamiast wizyty kolędowej nawiedzenie Dzieciątka Jezus w żłóbku w naszym kościele. Podczas tego spotkania zostanie poświęcona woda, która zabierzecie do domu, aby poświęcić Wasze mieszkania.
a.    Ostatnie już spotkania w kościele odbywać się będą w poniedziałek (25 stycznia) o 17.00, we wtorek (26 stycznia) o 17.00, w środę (27 stycznia) o 17.00
b.    Na te spotkania można się zapisać już dziś, zapisu dokonujemy na stronie www.koledaniepolomice.pl.  lub telefoniczne (tel.: 609 811 041) w godzinach kancelarii. Można podać także kartkę z nazwiskiem, adresem oraz datą i godziną spotkania do zakrystii.
c.    Możemy także zapraszać indywidualnie księży na kolędę do siebie, do domu

Obrzęd pokropienia woda święconą domu przez głowę rodziny (najstarszego członka rodziny)

Błogosławienie domu

Przygotować świece, krzyż, talerzyk z wodą święconą przyniesioną z kościoła, kropidło lub gałązkę choinki.
Wokół stołu gromadzi się cała rodzina.

Prowadzący: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Pomódlmy się do naszego Ojca Niebieskiego: Ojcze nasz …..

Prowadzący:

• Niech ten dom strzegą Aniołowie Boży. (prowadzący kropi wodą święconą cztery kąty pokoju)
  • Niech Bóg Ojciec zapewni nam dostatek pokarmu
    i zdrowie (prowadzący kropi woda święconą kuchnię)
  • Niech w naszym domu panuje Boży pokój, miłość i zgoda. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. (prowadzący kropi wodą święconą pokoje)

Po pokropieniu wodą święconą domu prowadzący mówi:

Oddajmy się pod opiekę Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo łaski pełna….

Po odmówieniu modlitwy prowadzący mówi:

Niech nas błogosławi Bóg wszechmogący, Ojciec, Syn i Duch Święty. Amen

Wszyscy żegnają się znakiem krzyża świętego i śpiewają kolędę