Zakończyliśmy Rok Jubileuszowy

rota

Pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego zakończyliśmy Rok Jubileuszowy 660-lecia konsekracji naszego kościoła.

Podczas uroczystości ku czci św. Karola Boromeusza, której przewodniczył metropolita krakowski do naszej świątyni zostały wprowadzone relikwie św. Siostry Faustyny. W  kaplicy św. Karola Boromeusza odsłonięto cegłę z Drzwi Świętych. Ten szczególny dar ofiarował kard. Angelo Comastri, archiprezbiter watykańskiej bazyliki św. Piotra, który przed rokiem inaugurował  w Niepołomicach Rok Jubileuszowy.

Metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski po raz pierwszy gościł w naszej parafii.  W homilii mówił o fundamencie chrześcijańskiej wiary.  Odwołując się do peregrynacji relikwii świętych i błogosławionych po niepołomickich rodzinach, zachęcał abyśmy od świętych czerpali wzór pięknego życia.

Zachęcamy do wysłuchania kazania abp. Marka Jędraszewskiego. Całość homilii jest dostępna pod adresem:

http://soundcloud.com/user-159078281/odpust-w-niepolomicach (źródło http://diecezja.pl )

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

fot. Roman Bochenek