Ogłoszenia – 25 Niedziela w ciągu roku – 24 września 2023

1.    Przeżywamy Pola Chwały. Dziś (w niedzielę) Msza św. o 10.00 w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. spod kościoła wyruszy defilada grup rekonstrukcyjnych o godz. 10.00.

2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.25 i o 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00 a w kościele po Mszy św. wieczornej do 21.00.

3.    W środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana. Nowenna do św. Józefa i Św. Rodziny o 7.25 a do Matki Bożej Nieust. Pomocy o 17.30.

4.    W czwartek wspomnienie św. Wacława Męczennika.

5.    W piątek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ks. Michałowi z racji Jego imienin składamy serdeczne życzenia i polecamy Go opiece świętego Michała Archanioła.

6.    W sobotę wspomnienie św. Hieronima kapłana i doktora Kocioła.

7.    W przyszłą niedzielę, 1 października procesja różańcowa po Mszy św. o 10.00. Do przygotowania ołtarzy zapraszamy Róże różańcowe i Honorową Straż. Przygotowanie ołtarzy w piątek w sali kina o 18.30. Prosimy przynieść igły, białe nici i inne potrzebne narzędzia.

8.    Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy w kościele codziennie o 17.30 od 1 października. Zapraszamy także na nabożeństwa różańcowe przy kapliczkach.

9.    Uwaga uczniowie klas 6-tych, 7-mych i 8-mych przygotowujący się do bierzmowania. Prosimy Was:

a.    O udział we Mszy św. co niedzielę co wynika z III-ciego przykazania Bożego: „Pamiętaj abyś dzień święty święcił” i z I-szego przykazania kościelnego: „W niedzielę i święta nakazane we Mszy św. nabożnie uczestniczyć i powstrzymać się od prac niekoniecznych”. Obecność na Mszy św. należy potwierdzić u księdza wpisem do indeksu.

b.    Każdego bierzmowanego zapraszamy przynajmniej na 4 nabożeństwa różańcowe w październiku. Udział w nabożeństwie różańcowym potwierdza także kapłan wpisem w indeksie.

c.    Prosimy o uczciwość. Nie podpisujemy indeksu młodzieży stojącej na zewnątrz kościoła i spóźnialskim przychodzącym tylko po podpis. Przestrzegamy rodziców przed potwierdzaniem nieprawdy w indeksach.

10.    Nabożeństwo z poświęceniem różańców w piątek dla dzieci ze SP nr 1, dla  klas  3-cich A i C o 16.30 a  dla klas 3-cich B i D o 17.00.

11.    Dzisiaj (w niedzielę) zapraszamy na ostatnie minikoncerty organowe po Mszy św. 11.30 i 13.00. Panu Krzysztofowi Kościółkowi dziękujemy za trud ukazywania nam piękna muzyki

12.    Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka na pomoc w leczeniu białaczki Szymka z klasy 2-giej ze SP nr 2 w Niepołomicach. Zbiórkę organizuje Klasowa Rada Rodziców.  Bóg zapłać za wszelką pomoc.

13.     Pilnie potrzebne osoby, które  szukają mądrości dla siebie i swoich bliskich. Takich osób potrzeba przynajmniej 115, bo tyle jest gazet: 45 egzemplarzy „Stasia”  na październik dla dzieci, 30  egzemplarzy „Niedzieli”(tym tygodniku artykuł o naszym wydarzeniu Wychodzę na czysto sprzed dwóch tygodni) i 30 egzemplarzy „Gościa Niedzielnego” oraz 10 egzemplarzy miesięcznika „Trwajcie w miłości”. Każde czasopismo po 10 zł. Prosimy o nabywanie prasy katolickiej.

14.    Pan Burmistrz prosi o wymianę starych pieców węglowych. Są przyznawane dofinasowania. Szczegóły na plakacie w przedsionku i w gablocie.

15. Zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe na Jazach w sobotę, 30 września br. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.00.