Ogłoszenia

Ogłoszenia 27 Niedziela w ciągu roku – 8 października 2023

 1. Rozpoczynamy przygotowanie duchowe do nawiedzenia naszej wspólnoty przez św. Michała Archanioła w znaku jego figury z groty na Górze Gargano. Witamy serdecznie ks.Maksymiliana Michcika, michalitę, który przez dwie niedziele poprowadzi to nasze duchowe przygotowanie. (Dziś) w niedzielę w sali kina o 19.00 film o rodzinie Ulmów.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w kościele codziennie o godz. 17.30 i na nabożeństwa różańcowe przy kapliczkach:
  a. Boryczów, ul. Ludowa codziennie o 17.00
  b. Boryczów-Strzelnica, pod Krzyżem codziennie o 17.30
  c. Grunwaldzka, pod Kopcem, we wtorki i czwartki o 17.00
  d. Pasternik I, ul. Rolnicza we wtorki i piątki o 17.30
  e. Zakościele, Marudy codziennie o 17.00
 3. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.25 i o 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 17.30 a w kościele od 18.30 do 21.00. W poniedziałek spotkanie szafarzy na plebanii o 19.00.
 4. W środę nowenna do św. Józefa i Św. Rodziny o 7.25 a nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy o 17.15 połączona z różańcem. W środę po Mszy św. o 7.00 i wieczorem po różańcu rozpoczęcie nowenny do św. Michała Archanioła przed Jego nawiedzeniem w znaku figury z Góry Gargano.
 5. W piątek o 17.30 ostatnie nabożeństwo fatimskie. Prosimy przynieść świece, zabezpieczone przed kapaniem wosku.
 6. W piątek spotkanie rodziców dzieci z klas 3-cich ze SP nr 2 w Sali kina o 18.45.
 7. Dzieciom z klas 3-cich oraz kandydatom do bierzmowania z klas 6-tych, 7-mych i 8-mych przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o 17.30. Prosimy przychodzić punktualnie i zajmować miejsce z przodu kościoła.
 8. Spotkania przed bierzmowaniem:
  a. Klasy 7-me ze SP nr 2 w poniedziałek o 18.45 w Sali kina.
  b. Klasy 8-me ze SP nr 1 w czwartek o 18.45 w domu św. Karola.
 9. Wspominamy świętych, w poniedziałek bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, we wtorek bł. Marię Angelę Truszkowską, dziewicę, w środę św. Jana XXIII, papieża, w czwartek bł. Jana Beyzyma, kapłana i misjonarza Madagaskaru, w piątek bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, w sobotę św. Małgorzatę Marię Alacoque, dziewicę.
 10. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za dar Ojca Świętego Jana Pawła II. W tym dniu przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II modlimy się w intencji Polaków i Ojczyzny. W przyszłą niedzielę zbiórka po Mszach św. na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspomagającą kształcenie uboższej młodzieży. Podczas Mszy św. o 13.00 modlić się będzie z nami zespół „Niepołomiczanie” a po Mszy św. pomodlimy się przy mozaice Jana Pawła II.
 11. Dziękujemy kierowcom: Tadeuszowi Kokoszce, Bartłomiejowi Kwiatkowi i Kazimierzowi Korabikowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych
 12. Kiermasz rękodzieła i ciast w Izbie Regionalnej, dziś (w niedzielę) od 14.00 do 18.00. Zapraszamy. Dochód przeznaczony zostanie na leczenie Szymka chorego na białaczkę.
 13. Chór Cantata, Cantus Masculinum i Dziecięcy Zespół z Suchoraby zapraszają na „Koncert jesienny” dzisiaj (w niedzielę) na Zamku Królewskim o 18.00
 14. Prosimy o zainteresowanie się czasopismem „Staś” dla dzieci, „Gościem Niedzielnym” oraz miesięcznikiem „Trwajcie w miłości”. Te czasopisma po 10 zł. Dodatkowo „Gość Extra” w cenie 14 zł.