Ogłoszenia

Ogłoszenia – 28 Niedziela w ciągu roku – 15.10.2023 r.

 1. Przygotowujemy się duchowo przez nowennę i kazania, do nawiedzenia naszej Parafii przez św. Michała Archanioła w znaku jego figury z Groty na Górze Gargano. Skorzystajmy już dziś z sakramentu pokuty. Witamy serdecznie ks. Maksymiliana Michcika, michalitę, który przez swoją posługę przygotowuje nas się do tego wielkiego wydarzenia.
 2. Nowenna do św. Michała Archanioła dziś (w niedzielę) podczas każdej Mszy św. a w tygodniu do czwartku włącznie o 7.30 i podczas nabożeństwa różańcowego.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w kościele codziennie o godz. 17.30 i na nabożeństwa różańcowe przy kapliczkach. Uwaga, w piątek i sobotę w całej parafii będzie tylko jedno nabożeństwo różańcowe połączone z Apelem Jasnogórskim o 20.30 przy figurze św. Michała Archanioła w kościele. W piątek i sobotę nie będzie nabożeństwa różańcowego o 17.30 tylko o 20.30. W piątek i sobotę nie będzie nabożeństw przy kapliczkach.
 4. W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 45-ta rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.25 i o 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 17.30 a w kościele od 18.30 do 21.00.
 5. We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Klasy 6-te ze SP nr 2 przychodzą na różaniec o 17.30.
 6. W środę święto św. Łukasza Ewangelisty. W środę rocznica 19 rocznica śmierci śp. Ks. Proboszcza Józefa Rzadkosza. Modlimy się za Niego podczas nowenny do św. Józefa i Św. Rodziny o 7.25 i nowenny do Matki Bożej Nieust. Pomocy o 17.15 połączonej z różańcem. Kl. 6-te ze SP nr 1 przychodzą na różaniec o 17.30.
 7. W czwartek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana.  Spotkanie klas 8-mych ze SP nr 2 w Domu św. Karola w czwartek o 18.45.
 8. W piątek uroczystość św. Jana Kantego, kapłana. W piątek o 17.30 gromadzimy się przy bramie, przy Rondzie św. Karola w oczekiwaniu przybycie figury św. Michała Archanioła. Po powitaniu Msza św. o 18.00 na rozpoczęcie nawiedzenia. W piątek przy figurze św. Michała o 20.30 Różaniec i Apel jasnogórski. Zapraszamy Wspólnotę Oazową i Wspólnotę Ararat oraz wszystkich parafian.
 9. W sobotę pogram nawiedzenia jest następujący:
  6.30 – Msza św. parafialna. O 7.00 – Msza św. z homilią o Aniołach i Koronka Uwielbienia Boga.
  9.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
  10.00 – Msza św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz błogosławieństwem przez przyczynę św. Michała Archanioła z nałożeniem rąk.
  11.00 – Czas modlitwy indywidualnej i modlitwa Róż Różańcowych
  15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do św. Michała Archanioła.
  15.30 – Czas modlitwy indywidualnej i modlitwa Honorowej Straży NSPJ
  18.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.
  20.30 – Nabożeństwo Różańcowe i Apel Jasnogórski z rozważaniem na zakończenie dnia. Zapraszamy rodziców i młodzież z klas 6-tych, 7-mych i 8-mych.
  Ofiary składane na tacę w piątek i sobotę są przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie Zgromadzenia Księży Michalitów.
 10. W niedzielę, 22 października na Mszy św. o 7.00, 8.30 i 10.00 Msza św. z aktem poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi. O 11.30 Msza św. z błogosławieństwem dzieci przy figurze św. Michała Archanioła. Zapraszamy dzieci z klas 3-cich, 4-tych, 5-tych wraz z rodzicami. O 13.00 Msza św. pożegnania z aktem zawierzenia parafii św. Michałowi Archaniołowi. W niedzielę po każdej Mszy św. możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.
 11.  Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Kartki do wypominków wyłożone przy gazetach.
 12. Spotkanie Klubu Poszukiwaczy Historii Niepołomic w środę, 18 października o 18.00 w Bibliotece przy Bocheńskiej na temat „Rodziny Czumów z Niepołomic”.
 13. Po Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby ubogiej młodzieży która wspiera Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. „Bóg zapłać”. Po błogosławieństwie wyjdziemy oddać hołd św. Janowi Pawłowi II i zapalimy świecę naszej pamięci i wierności Jego nauczaniu.