Ogłoszenia

Ogłoszenia – 30 Niedziela w ciągu roku – rocznica poświęcenia własnego kościoła – 29.10.2023 r.

 1. Dziękujemy Bogu za ożywienie naszej wiary w obecność św. Michała Archanioła i naszych Aniołów Stróżów dzięki przeżytemu nawiedzeniu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tę uroczystości: kapłanom, służbie liturgicznej, oazie, scholi, służbie kościelnej, Radzie parafialnej, wszystkim wspólnotom parafialnym. Bóg zapłać fundatorom figury św. Michała Archanioła. Serdeczne podziękowania za honorową asystę druhów z OSP przy figurze św. Michała Archanioła. Przy tej okazji dziękuje także druhom z OSP za wypożyczenie wysięgnika i pomoc w uzupełnieniu ok. 20 dachówek w dachu kościoła przed jesiennymi deszczami.

 2. Wyrażamy też smutek, że rodzice i kandydaci do bierzmowania z klas 6-tych, 7-mych i 8-mych tak nielicznie (tylko 10 kandydatów) spotkało się na różańcu w sobotę, 21 października  o 20.30 przy figurze św. Michała. Szanowni Rodzice, drodzy kandydaci wiara jest przekazywana i się rozwija poprzez przeżycia religijne i wspólną modlitwę. Zmarnowana została szansa duchowego rozwoju młodego pokolenia.

 3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe w kościele codziennie o 17.30 do wtorku włącznie.  Dzieci przyniosą na ostatni różaniec plansze różańcowe. 
                 
 4. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.25 i o 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 17.30 a w kościele od 18.30 do 21.00.
                                                                                          
 5. We wtorek Msza św. wigilijna z uroczystości Wszystkich Świętych o 18.00                
 6. W środę, 1 listopada br. uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele tak jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o 16.30 w kościele i nie będzie nowenny do MB Nieustającej Pomocy o 17.30.  Na cmentarzu będzie dodatkowa Msza św. o 14.30 a po niej procesja z wypominkami i modlitwami za zmarłych. W dniu 1 listopada będzie kwesta na odnowę starych grobów na naszym cmentarzu. O 19.00 różaniec na cmentarzu.

 7. W 1-szy czwartek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W czwartek Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 procesja z wypominkami po kościele. Z racji 1-szego czwartku Godzina Święta od 17.00. Okazja do spowiedzi od 6.30 i od 17.00.

 8. W 1-szy piątek miesiąca listopada okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 15.30. Do spowiedzi zapraszamy na 15.30 klasy 4-te i 5-te. Msza św.  dla tych klas o 16.30. Klasy 6-te, 7-me i 8-me oraz młodzież  i starszych do spowiedzi zapraszamy od 17.30. Nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa o 7.30 i po Mszy św. o 18.00. 

 9. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od 8.30. Prosimy o kierowców.

 10. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszy św. o 7.00      
                                                                                                                   
 11. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz, pomodlą się za zmarłych i w intencjach Ojca św. i w tym dniu przyjmą Komunię św., mogą zyskać raz dziennie odpust zupełny i ofiarować wybranej duszy pokutującej w czyśćcu.

 12. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Kartki wyłożone w kościele na stolikach.
                                 
 13. W niedzielę 5 listopada będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Karola Boromeusza. Na Mszę św. o 10.00 zapraszamy młodzież – szczególnie klasy 6-te i 7-me wraz z rodzicami oraz Oazę. Na 11.30 zapraszamy dzieci z rodzicami – szczególnie klasy 3-cie i 4-te ze Szkół Podstawowych. Na 13.00 zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie klasy 8-me wraz z rodzicami i wszystkie grupy parafialne. Na sumie o 13.00 poświęcenie odnawianej ambony z XVIII wieku, która uległa częściowemu zniszczeniu podczas pożaru przed kilkudziesięciu laty.
                                                                                               
 14. Dziś, (w niedzielę 29 października) będzie prowadzona  rejestracja dawców szpiku dla chorych na nowotwory krwi w Szkole Podstawowej nr 2 od godz. 10.00 do 16.00.

 15. Dla dzieci polecamy czasopismo „Staś”, dla ciekawych świata „Misyjne Drogi” a wszystkim „Gościa Niedzielnego”.