Ogłoszenia

Ogłoszenia – 31 Niedziela w ciągu roku – odpust ku czci św. Karola  – 5.11.2023 r.

 1. W naszej parafii witamy ks. profesora ks. Jana Żelaznego. Poprzez swoje kazania pomoże nam przeżywać naszą uroczystość odpustową ku czci św. Karola Boromeusza. Na sumie o 13.00 poświęcenie odnawianej ambony z XVIII wieku, która uległa częściowemu zniszczeniu podczas pożaru jesienią 1994 roku. Przeżywajmy odpust w stanie łaski uświęcającej i przyjmijmy Komunię świętą prosząc św. Karola Boromeusza o opiekę nad naszą Parafią i Gminą Niepołomice. Zachęcamy do spowiedzi jeszcze podczas tej Mszy św.                                            
 2. Dziękujemy Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Władzom Miasta i Gminy Niepołomice za sfinansowanie tego projektu odnowienia naszej ambony. Parafia poniosła także pewne wydatki związane z przygotowaniem dokumentacji i nadzorami architektoniczno-konserwatorskim. Stąd prośba, aby o dodatkową ofiarę na tacę. Bóg zapłać.
 3. Serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie Graboś za przeprowadzone prace konserwatorskie przy ambonie, które trwały ponad 6 miesięcy.  
 4. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.25 i o 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 17.45 a w kościele od 18.30 do 21.00.   
 5. W środę, nowenna do św. Józefa i św. Rodziny po Mszy św. o 7.00 a nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.30.
 6. W czwartek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 7. W piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża. 
 8.   W sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W sobotę zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o 8.30 a po niej uroczystość pod pomnikiem w Parku Miejskim.
 9. Spotkania przed bierzmowaniem: 
  • W poniedziałek klasy 7-me ze SP nr 1 o 18.30
  • We wtorek klasy 6-te ze SP nr 2 o 17.45
  • W środę klasy 6-te ze SP nr 1 o 17.45
  • W czwartek klasy 8-me ze SP nr 2 o 18.45.
  • Prosimy rodziców o dopilnowanie udziału młodzieży w spotkaniach.                                                                                
 10. Dziękujemy kierowcom: Tadeuszowi Kokoszce, Marcinowi Szewczykowi i Kazimierzowi Frontowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych.
 11. Wierni, którzy do 8 listopada nawiedzą cmentarz, pomodlą się za zmarłych i w intencjach Ojca św. i w tym dniu przyjmą Komunię św., mogą zyskać raz dziennie odpust zupełny i ofiarować wybranej duszy pokutującej w czyśćcu.
 12. Wypominki rozpoczniemy od przyszłej niedzieli, 12 listopada.
 13. Polecamy wszystkim „Gościa Niedzielnego”.